Хмільницька міська рада прозвітувала про ремонт доріг громади

Хмільницька міська рада прозвітувала про ремонт доріг громади

Виконавчий комітет Хмільницької міської ради, за ініціативи міського голови Сергія Редчика, започатковує нову рубрику «Автограф для громади»,  в якій має намір інформувати громаду про роботу в різних сферах нашого життя за період нинішньої каденції міської ради (2016-2019 рр.). Розпочнемо з найболючішого – доріг, якими ми щодня добираємося до роботи, до школи, дитсадка, магазину або просто у справах. На одних вулицях дорожнє покриття або тротуар дуже зношене, на інших –  нове, а десь –  більш-менш придатне до використання.

Очевидно, нинішній стан українських доріг потребує покращення. Це загальнонаціональна проблема, яка сьогодні не турбує хіба що лінивого.

Є фактом, що більшість доріг у країні були збудовані ще в період 1960-1980-х років за радянськими стандартами, і ці дороги на сьогодні не відповідають потребам і викликам завантаженості шляхів. Нині в умовах активного трафіку навіть щойно відремонтовані дороги руйнуються вже за рік експлуатації.

Хмільник – не є винятком. Міська влада добре усвідомлює масштаби і гостроту цієї проблеми, тому для її вирішення реалізується міська програма утримання дорожнього господарства.

За період з 2015 по 2019 роки у Хмільнику капітально побудовано майже півтора десятка доріг:

дорога по вулиці Пушкіна (з двостороннім тротуаром);

дорога по вулиці Івана Богуна;

дорога по вулиці Меморіальна (від вулиці Пушкіна до вулиці Літописна);

дорога по вулиці Пирогова;

дорога по вулиці Виноградна (від вулиці 1 Травня до ДНЗ №5);

дорога по провулку Слобідському;

дорога по вулиці Магістральна;

дорога по вулиці Декабристів (з тротуаром) та пров. Декабристів;

дорога по вулиці Луговій (на стадії завершення);

дорога по вулиці Тургенєва,

дорога по вулиці Виноградна (від вулиці 1 Травня до ДНЗ №6);

дорога по вулиці Нагірна.

Побудовано тротуари:

тротуар по вулиці Комарова,

тротуар по вулиці Вузькоколійна (від вулиці Сидориська до вулиці Івана Богуна);

тротуар по вулиці Північна (від вулиці Пирогова до  в’їзду  на територію підприємства по вулиці Північна, 67);

тротуар по вулиці 1 Травня (від вулиці Кутузова до пам’ятника Б.Хмельницькому);

тротуар по вулиці Столярчука (від вулиці Котляревського до вулиці Сергія Муравського);

–  тротуар по проспекту Свободи біля пам’ятника Т.Г.Шевченку,

– тротуар по вулиці 1 Травня (від  зупинки «Радон» до  будинку №1 по вулиці Монастирська).

Також відремонтовано площу біля Меморіалу воїнам-хмільничанам,  загиблим у роки Другої світової війни (площа Перемоги).

За чотири роки (2015-2019рр) для покращення дорожнього господарства відбулися суттєві зміни на краще. До того ж ці зміни, як можна бачити, стосуються не лише центральної частини міста. Ми намагалися, щоб зрушення відбувалися у кожному мікрорайоні. Але, зрозуміло, що не можна виконати всі роботи одночасно по всьому місту, оскільки справи просуваються у певній черговості та з урахуванням проходження передбачених законодавством процедур.

Але, маємо надію, що, при подальшому збереженні такої позитивної динаміки, ми будемо мати позитивний результат.

Сучасні вимоги до прозорості використання бюджетних коштів не дозволяють проводити капітальні ремонти швидкими темпами. Спочатку визначається і затверджується депутатами міської ради перелік доріг для першочергового ремонту. Як правило, під час розгляду питання на сесії, депутати вносять зміни до цього переліку. Після цього сесія виділяє кошти на капремонт з виготовленням проектно-кошторисної документації, яка зазвичай теж коштує немало і є досить тривалою у часі. ПКД обов’язково проходить відповідну експертизу. Потім починаються тендерні закупівлі, підписання угод, і лише після цього розпочинається практична робота з ремонту дороги (чи тротуару).

Треба зважати і на державну політику у сфері реформування автодорожнього господарства, відповідно до якої також плануються ремонтні роботи та виділяються кошти. Якщо нам у результаті конкурсних відборів відкривається перспектива залучити додаткові ресурси у вигляді субвенцій, грантів, співфінансування з державного бюджету тощо, то ми не можемо втрачати такі можливості. Бо йдеться про значні суми коштів, навіть, якщо і нам доводиться вкладати сотні а то й мільйони гривень.

До прикладу, давно назріла потреба у реконструкції міського стадіону. Ми цей об’єкт не включали до міських програм поки що, адже розуміємо, що вкласти треба доволі багато фінансів. Але наприкінці 2019 року у нас з’явилася надія для втілення цього наміру у життя. Якщо ми виділимо з місцевого бюджету від 4 млн. грн. до 7 млн. грн., то зможемо додатково отримати з державного від 11 млн. грн. до 14 млн. грн. і матимемо сучасний міський стадіон.

Також  є реальна можливість провести реконструкцію з термомодернізацією дитячого навчального закладу №1 на суму 10 млн. грн., і знову необхідне       співфінансування бюджетним коштом громади – 3,7 млн. грн.

Для нас – сума значна, таких коштів у нашому бюджеті не передбачено, але ж і втрачати таку можливість безглуздо. Тому усі шанси, що стосуються залучення додаткових коштів, ми прагнемо використовувати. Зрозуміло, що інколи доводиться «знімати» кошти з якихось заходів, відтерміновувати їх, аби дати «зелену вулицю» позаплановим фінансам.

Подібну ситуацію маємо і з питанням щодо капітального ремонту автомобільної дороги державного значення Любар – Хмільник – Нова – Ушиця, яка проходить через місто і перебуває на балансі та обслуговуванні Служби автомобільних доріг у Вінницькій області. Ми неодноразово зверталися до Державного агентства автомобільних доріг України щодо необхідності проведення капітального ремонту цієї дороги в межах м.Хмільника. Орієнтовна вартість проекту –118 млн.грн. – непідйомна цифра для нашого бюджету. Однак, ми не здаємося. За кошти міського бюджету вже виготовлено два необхідні  проекти. Виконком міської ради офіційно запевнив відповідні державні інституції про готовність коштом міського бюджету долучитися до співфінансування ремонту цієї дороги в межах міста. Нас почули, і це дає надію на включення ділянки дороги державного значення в межах м.Хмільника до переліку об’єктів для капітального ремонту та фінансування коштом державного бюджету.

Сподіваючись отримати державну підтримку у вирішенні масштабних  питань, ми знаємо і про інші проблеми, не менш значимі для мешканців громади. Отже, найближчим часом маємо намір взятися за ремонт вул. Кутузова з провулком Кутузова, 1 Травня, Котляревського, Лисенка, Джерельної, Привокзальної та інших вулиць, в т.ч. – у районі новобудов. На частину вулиць вже виготовлено проектно-кошторисну документацію.

Великий техніко-економічний період реалізації значного числа проектів у дорожньому господарстві, на жаль, поки не дає змоги усім об’єктивно оцінити ефективність роботи влади у цій пріоритетній галузі.

А вона очевидна: капітально збудовано 84,6 тис. м. кв. доріг, 11,3 тис. м. кв. – тротуарів!!! Незважаючи на «застарілість» цієї проблеми, масштаби міста (понад 220 вулиць), маємо позитивну динаміку у зрушенні «дорожнього» питання.

Безперечно, розв’язання питань, накопичених у «дорожній» сфері упродовж багатьох років, вимагатиме величезних коштів протягом значного часу.

За матеріалами виконкому Хмільницької міської ради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *