Відвідавши міський парк відпочинку 24 серпня, хмільничани могли побачити мистецьку акцію, де юні хмільничани працювали над створенням величезної картини в патріотичному стилі. До роботи могли приєднатися всі охочі та спробувати себе у ролі художника, а ще приєднатися таким чином до арт-події Молодь inUA і виграти для своєї громади справжній мурал.
Того визначного для українців дня – Дня народження країни, до арт-події приєдналося близько 120 команд зі всіх куточків України. Вони намалювали на полотні все те, про що мріють та куди хочуть прямувати. Молодь та вихованці Хмільницької школи мистецтв намалювали свою картину, і тепер, перемігши у голосуванні, Хмільницька громада отримає безкоштовний мурал.
З 1 по 10 вересня триватиме онлайн-голосування, щоб обрати 3 малюнки, які трансформують у 3 мурали в громадах-переможцях. Проголосувати можна лише за 1 малюнок.
- За результатами голосування програма “Мріємо та діємо” у співпраці з українськими митцями допоможе трьом громадам, полотна яких перемогли, відтворити їх у форматі справжніх муралів у їхніх населених пунктах, – зазначають на сайті Мріємо та діємо разом.
Проголосувати можна за цим посиланням: https://woobox.com/amsxoz
Довідково:
Молодь inUA втілюється в рамках програми “Мріємо та діємо”. Це 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Використовуючи орієнтований на молоде покоління підхід – не для молоді, а разом з молоддю – програма сприяє молодіжним інноваціям, підприємництву, посиленню участі у прийнятті рішень у громадах та розв’язанні проблем на національному рівні, а також посилює потенціал української молоді бути рушійною силою плюралізму та поваги до різноманітності. «Мріємо та діємо» залучає молодь до розробки та реалізації проєктів та ініціатив, а також проводить дослідження, щоб на їх основі формувати молодіжну політику та рухатись до ефективних та стійких змін.
Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.
Мурал (Mural) – це надзвичайно великий витвір мистецтва, найчастіше картина або величезне «графіті», нанесене на поверхню стіни. Мурали – це сучасне вуличне мистецтво, яке спрямоване на надання краси будівлям.
Слід розуміти, що хоч мурал арт і графіті, це досить схожі види вуличного мистецтва, різниця між ними все-таки є. Річ у тім, що мурали є дійсно творами мистецтва, які крім гарної картинки покликані передавати якусь глибоку ідею або сенс. Таким чином, дані зображення мають набагато більше спільного з класичними фресками, на яких були зображені різні сцени з життя або міфології. З цього можна зробити висновок, що мурали – це сучасна форма фресок. Крім цього, створення Муралів, це узгоджена з місцевою владою дія. (авт.)
Фото – картина-учасниця в онлайн-голосуванні.