Хмільничанин захворів на лептоспіроз

Хмільничанин захворів на лептоспіроз

У місті зареєстровано випадок лептоспірозу у особи, яка купалася в річці Південний Буг.

Лептоспіроз – це небезпечне інфекційне захворювання людини і тварин, яке викликаються особливими мікроорганізмами- лептоспірами.

За останні 30 років захворюваність на лептоспіроз в Україні зросла більш, ніж у 200 разів. В Хмільницькому районі також погіршилась епідемічна ситуація з лептоспірозу, за період 2016 – 2018 рр. були зареєстровано 3 випадки захворювання, із яких один закінчився летально, за поточний період 2019р. зареєстрований  один випадок в місті у особи, яка купалася в річці Південний буг..

Захворюванність характеризується вираженою сезонністю( літні і осінні місяці), хоча випадки лептоспірозу трапляються і в інші місяці.

Основним джерелом збудників лептоспірозу у природі є мишовидні гризуни, від яких заражаються люди і свійські тварини. Особливо добре почувають себе лептоспіри в дощовій воді, на заболоченій місцевості, у водоймах, де зберігають свою життєдіяльність тривалий час.

Людина може захворіти на лептоспіроз, купаючись у заражених водоймах, вживаючи сиру воду з них або заражені продукти, підчас догляду за хворими тваринами чи розбирання їхніх туш, через недотримання правил особистої гігієни. Мікроби потрапляють в організм людини не лише через травневий тракт, а й через ушкоджену шкіру, слизову оболонку рота, носа, ока.

Величезне значення в  профілактиці лептоспірозу має захист водойм від можливих забруднень продуктами життєдіяльності сільськогосподарських тварин та гризунів.

  Щоб запобігти захворюванню необхідно:

– купатися  в спеціально відведених місцях, тому що зараження лептоспірозом найчастіше відбувається у закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних. Слід пам’ятати, що потенційний ризик зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та ковтанні води;

– перебуваючи в заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, доглядаючи за хворою худобою, слід особливо ретельно виконувати правила особистої гігієни, взувати гумові або кирзові чоботи, надягати рукавиці.

– знищувати пацюків та мишей, захищати продуктові склади, комори, житло, інші об’єкти від проникнення всередину них гризунів.

–  харчові відходи  збирати в герметично закриті ємкості.

Про це повідомляє  ВСП  Хмільницький міськрайвідділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ України», інформує офіційний веб-сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *