Хмільничанин встановив рекорд України, присвятивши його Дню волонтера і 30-річчю ЗСУ

Хмільничанин встановив рекорд України, присвятивши його Дню волонтера і 30-річчю ЗСУ

До Дня волонтера (5 грудня) та 30-ї річниці Збройних Сил України (6 грудня) присвятив свій рекорд уродженець міста Хмільника, ветеран бойових дій Роман Кашпур. 2 грудня на військовому аеродромі “Чугуїв” під Харковом Роман посунув літак для контейнерних перевезень вагою 16 тонн і 130 кг аж на 6 м 40 см, і встановив національний рекорд України. І це попри те, що у нього замість ноги – протез.

В одному з інтерв’ю із нашим журналістом Роман загадково натякнув на нові можливості зі спортивним протезом,  та пообіцяв, що далі його перемоги будуть ще цікавішими. І не змусив довго чекати. Півроку тренувань, – і є результат:  Національний Рекорд України у номінації: “Тяга літака АН-26 людиною з інвалідністю на максимальну відстань”.

Роман Кашпур з вагою у 78 кілограмів протягнув важелезний АН-26 всього за 44 секунди. І на досягнутому не збирається зупинятися.

  • Так сталось, що за час мого перебування на фронті волонтери нас годували, одягали, купували квитки додому, а головне – не раз рятували життя українським воїнам. І взагалі, якби не волонтер, якби не ЗСУ та добровольці, і загалом – фронту без тилу не буває. Тому й виникла ідея провести сьогоднішній захід під гаслом: “Міцний фронтовий кулак не може існувати без надійного тилу!”
    Але мені завжди була, є і буде важливою не досягнута ціль, а дорога до неї. Дорога – це завжди важко, а  дорога до цілі – це завжди люди! А за моїм успіхом цього дня стоїть ціле силове відомство, і не менша армія волонтерів, бо хоча я й  ініціював цей проект, але без підтримки це так би і залишилось у моїй голові фразою: “Та що там, Юль, он візьму і Літак зрушу з місця!”, – сказав хмільницький рекордсмен.

    Роман завдячує встановленню свого рекорду багатьом людям. Особлива підтримка – це дружина і два сини, батьки та друзі. Батько рекордсмена Олександр Кашпур сконструював спеціально під протез драбину, а два відомих стронгмена – Денис Дубровський і Сергій Пономарьов поставили для нього правильну техніку. До речі, вони одні з тих восьми стронгменів, які перетягнули найбільший транспортний літак АН-225 “Мрія” на 4 м 30 см, встановивши світовий та рекорд України.

Працівники редакції NEWS Хмільника вітають Романа Кашпура з новим досягненням. Пишаємося гідними синами рідної Батьківщини! 

Відео – 5.ua.

Фото – АрміяFM

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *