«Ігри Героїв» – це міжнародні спортивні змагання ветеранів, які спрямовані на психологічну та фізкультурно-спортивну реабілітацію поранених воїнів АТО/ООС.
Цього року спортивні змагання відбуваються онлайн, і триватимуть вони з 14 по 28 березня. Спортивний турнір відбудеться за сприяння Міністерства у справах ветеранів України. Проєкт фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ).
В турнірі беруть участь близько 300 учасників, серед яких і наш земляк Роман Кашпур.
Минулого року Роман вперше взяв участь у змаганнях, які відбулися у Харкові, і став беззаперечним переможцем. Тоді змагалися 23 ветерани з 15 різних міст України. Варто також нагадати, що минулоріч серед всіх учасників у категорії “профі” наш земляк був єдиним, хто вже за 9 місяців після поранення на фронті взяв участь у змаганнях.
У травні 2019-го під час одного з бойових завдань хлопець підірвався на ворожій протипіхотній міні. Йому осколками сильно посікло ліву ногу, на правій – відірвало стопу. Хлопцеві ампутували ногу, але він не занепав духом, своєю силою волі та прагненням до успіху почав надихати інших. Не зламався, адже завжди його підтримували найрідніші люди: батьки, бойові побратими, друзі, волонтери, і його подруга, – а тепер і дружина Юлія.
Нині Роман Кашпур проживає у Харкові зі своєю дружиною та дітками. Адже там для нього створені всі умови: і для тренувань, і як для людини з його пораненням. Про те, як проходить підготовка до змагань, Роман розповів нашим читачам:
- Через декілька тижнів після минулорічних змагань “Ігри Героїв-2020” у Харкові в березні почалась пандемія коронавірусу. Через масову захворюваність почали закривати усі заклади масового скупчення людей, в тому числі і фітнес-клуби. Але закриття клубів не означає, що тренування варто призупиняти! Тому я почав займатись в домашніх умовах. Це були звичайні присідання, відтискання від підлоги. Оскільки обладнання, яке є в кожному залі, я не мав, – тому кожного вечора виходив на спортивні майданчики, які зараз є майже у кожному дворі. Для повного навантаження м’язів звичайного майданчика не вистачало, але для виконання базових вправ задля підтримання свого фізичного стану – більше, ніж достатньо: турнік, бруси і нічого більше. Тому я вирішив: як тільки карантин послаблять, максимально обладнати квартиру спортивним інвентарем, щоб не виходячи з дому тренуватись. І це рішення прийняв не тільки через пандемію! Ще одним ключовим був той факт, що досить часто через великі навантаження доводилось знімати протез і на декілька днів (а бували випадки, що й не на один тиждень) пересуватись на милицях. Культя була травмована різними потертостями, синцями, але травмована ж лише культя, а не все тіло. Руки на місці, одна нога функціонує, тому тренування я не міг відкладати.
- З першим послабленням карантину я відразу придбав найнеобхідніше для тренувань в домашніх умовах. За один тиждень мій арсенал поповнився турніком, гирею (24 кг), штангою (90 кг), гантелями, різними еспандерами та фітнес-резинками, гімнастичними кільцями, лавкою для жиму штанги лежачи та ще ряду різних негромістких, але ефективних тренажерів. Тому коли почався новорічний локдаун і знову закрили зали, я зі спокійною душею займався прямо в квартирі. Жартуючи, почав говорити дружині: “Юль, а давай он у тому вільному куточку поставим бігову доріжку”, на що дружина відповідає: “Та ні, тоді ти зовсім на вулицю виходити перестанеш”…..
- Менше місяця тому я все ж повернувся в зал і знову відновив тренування з персональним тренером Юлією Коваль. Що ж стосується моєї участі у цьогорічному проекті Ігри Героїв онлайн, то можу сказати, що це для мене новинка, тому що онлайн ще не змагався ніколи, але оскільки цього разу будуть залучені 30 країн-партнерів, тому й вирішив випробувати свої сили і позмагатись не лише з українськими атлетами. Незважаючи на результат, цього разу точно впевнений, що для власної мотивації та досвіду я просто зобов’язаний взяти участь у цих змаганнях!
Оскільки змагання відбуваються онлайн, кожен учасник реєструється на сайті спортивної платформи та обирає вид змагання, в якому хоче взяти участь. Після цього, за умовами участі, учасник виконує його в спортивному залі під відеозапис. Відео має бути одним кадром без нарізок, монтування і фотошопу. Організатори змагань та сертифіковані судді з кросфіту переглянуть відео учасників та визначать переможців.
Роман Кашпур розповів, що загалом є 9 дисциплін: гребля на тренажері (1 км 500 м), жим лежачи, поштовх гирі довгим циклом, підтягування, кросфіт, станова тяга, присідання тощо. Сам Роман вирішив спробувати себе у 4-ох дисциплінах – поштовх гирі довгим циклом, підтягування, жим штанги лежачи та кросфіт, хоча, зізнається, правилами змагань не заборонено змагатись хоч у всіх 9-ти дисциплінах.
Тож підтримаймо разом нашого земляка, тримаємо за нього кулачки! Бажаємо успіхів та перемоги!
Алла Корнієнко.
Ілюстративне фото – із сайту АрміяINFORM, всі інші зображення надав Роман Кашпур.