Хмільничани мають подбати про світловідбиваючі елементи: нове рішення від Кабміну

Хмільничани мають подбати про світловідбиваючі елементи: нове рішення від Кабміну

Кабінет Міністрів України зобов’язав пішоходів у темний час доби та в умовах недостатньої видимості під час руху проїжджою частиною або узбіччям використовувати світловідбиваючі елементи. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 11 листопада.

Документом встановлено, що в темний час доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною або узбіччям, мають використовувати світлоповертальні елементи (стрічки, наклейки, жилети) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. За недотримання цієї вимоги законопроєкт передбачає покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі 510 гривень.

Раніше ця норма мала рекомендаційний характер. Зокрема, передбачалося, що в темний час доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною або узбіччям, мали якось виділити себе, а при нагоді мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи.

Запровадження цієї норми має підвищити рівень безпеки на вулично-дорожній мережі, оскільки наявність світлоповертальних елементів на одязі пішоходів дає змогу зменшити смертність на дорогах у 6-8 разів. Це пов’язано з тим, що людину, яка використовує світлоповертальні елементи, буде видно на відстані 130-150 метрів, тоді як у темному одязі її видно лише на відстані 25-30 метрів.

В червні законопроєкт про світловідбивачі для пішоходів депутати Верховної Ради прийняли в першому читанні. Тепер, після схвалення законопроєкту Кабміном, його повинні затвердити у другому читанні.

Також Кабінетом Міністрів було прийнято, що смуга для руху маршрутних транспортних засобів тепер призначена і для руху велосипедів. Зазначається, що відповідне рішення прийнято для розвитку велосипедної інфраструктури та зменшення травматизму серед велосипедистів.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *