Хмільничани долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Хмільничани долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Вдома, в навчальних закладах і на роботі, озброївшись ручкою, 9 листопада українці писали радіодиктант, завдяки якому 21 рік поспіль всі бажаючі перевіряють знання з української мови, удосконалюються та навчаються. 

Школярі, студенти, а також дорослі різних професій, серед яких і ті, хто вже давно не брав у руки ручки, але їм так хотілося перевірити власні знання з української мови – всі об’єдналися заради однієї мети – спонукати до вдосконалення та підвищення рівня культури української мови. Цікаво, що серед бажаючих були й такі, хто писав не ручкою, а друкував текст на комп’ютері.

Хмільничани з різних куточків України, і навіть на роботі долучилися до всеукраїнського проекту. Так, працівники апарату Хмільницької РДА долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності (на фото).

Вони дружно перевірили рівень власної грамотності. Серед учасників були ті, хто вперше спробував власні сили, були й такі, хто вже неодноразово долучається до написання радіодиктантів.

Після завершення написання диктанту люди почали активно обговорювати цю подію в соцмережах. Вони ділилися враженнями, і, власне, обговорювали важкість тексту та спосіб читання диктанту читцем. Текст читав український поет, прозаїк, перекладач, есеїст і кандидат філологічних наук Юрій Андрухович.

Більшість із тих, хто писав диктант, відзначили занадто швидкий темп читання тексту, однак так само більшості він дуже сподобався за змістом. Крім того, вінницькі викладачі зауважили, що цього року диктант єдності був важким не лише для студентів, а й для викладачів.

Нагадаємо, що текст потрібно писати від руки, приймаються також роботи шрифтом Брайля. Надсилати їх можна впродовж доби, на електронну адресу rd@ukr.radio, а паперового листа – звичайною поштою за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше 10 листопада.

Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. За цей час диктант можна переслухати або передивитися. Текст диктанту мають оприлюднити на сайті “Українського радіо” 11 листопада об 11-й годині. Після його оприлюднення електронні листи уже приймати не будуть.

Надіслані роботи перевірятиме спеціальна комісія.  Ті, хто напише їх без помилок, отримають подарунки, а результати оголосять впродовж двох місяців.

Ілюстративне фото – Хмільницька райдержадміністрація.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *