Хмільничанка потрапила до ТОП-50 найкращих вчителів України

Хмільничанка потрапила до ТОП-50 найкращих вчителів України

Щорічна національна премія для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2021 оприлюднили список найкращих вчителів України. Серед 50 найкращих є і двоє жителів Вінницької області, в тому числі й хмільничанка.

У повідомленні зазначається, що у цьому році до етапу «ТОП-50 найкращих вчителів за версією Global Teacher Prize Ukraine 2021» потрапили 57 вчителів. Адже згідно з методологією: «Після закінчення опрацювання анкет система автоматично рахує середнє арифметичне кожного з аплікантів і формує список з ТОП-50 вчителів. У разі, якщо кілька вчителів набрали однакову кількість балів на 50-те місце, до ТОП-50 входить більше осіб». Загалом було надіслано 273 анкети.

За версією Global Teacher Prize Ukraine 2021 перемогла вчителька біології комунального закладу «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 1» м.Хмільника Вінницької області Ольга Кулініч. 

Учні пані Ольги стають дослідниками з перших уроків — вони розглядають листя крізь лупи, стежать за тим, як відростає хвіст у ящірки, садять трояндові клумби. Вчителька виховує лікарів, котрих запрошують працювати в Африці, стипендіатів Президента та STEM-супергероїв. За спиною педагогині — грамота Верховної Ради, подяка МОН, перемога в обласному етапі конкурсу «Вчитель року» й «Людина року», а також — авторські зошити для лабораторних і практичних робіт, рекомендовані МОН, і 68 публікацій у пресі.

До 50-ки найкращих потрапив також і вінничанин – вчитель історії України й правознавства вінницької школи №31 Олександр Колесник. “На своїх уроках Олександр часто запроваджує метод рольової гри. Гра спонукає студентів прийняти конкретні рішення у проблемній ситуації в межах ролі. Також вчитель займається активним розвитком громадян світу. Найбільше уваги він приділяє темі захисту тварин. Олександр із захопленням вивчає системи освіти інших країн. Його професійна мрія — поїхати з таким візитом до Фінляндії.”

Заявки на премію приймалися до 1 серпня, а урочиста церемонія оголошення переможця або переможниці відбудеться 2 жовтня. Переможець отримає 250 000 гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від «Освіторії».

Довідково:

Global Teacher Prize Ukraine 2021 – це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію засновано в 2017 році ГС “Освіторія” після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation. Премія доступна для вчителів, що наразі працюють та навчають дітей у рамках обов’язкової шкільної освіти або дітей віком від шести до вісімнадцяти років. Учителі, які продовжують викладання, навіть на позаштатних засадах, також мають право на участь, так само, як і вчителі онлайн-курсів.

Премія може бути присуджена вчителям школи будь-якого типу та форми власності. Премія, зокрема, має на меті створити для вчителів майданчик для впливу: щороку фіналісти премії обговорюють із Президентом України та Міністром освіти і науки нагальні питання освіти, створюють власні громадські організації та літні школи для молодих колег, працюють із місцевою владою та громадами.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *