Хмільничанка Мар’яна Шевчук побила свій світовий рекорд

Хмільничанка Мар’яна Шевчук побила свій світовий рекорд

За інформацією сайту VLASNO.info, на цих вихідних у Ладижині  відбулися Перші відкриті літні Спортивні Ігри Вінниччини з паралімпійських видів спорту. До цього нічого подібного в області не проводилося. Всього в них взяли участь 37 спортсменів з Ладижина, Бару, Вінниці, Вінницького і Гайсинського районів. Ще шестеро спортсменів з Харкова, Чернігова і Черкас не змогли приїхати через карантинні обмеження. Цього року мала відбутися Олімпіада 2020 у Токіо, але через світову пандемію її перенесли на наступний рік.

Змагання проходили по 10 програмах у п’яти видах спорту – легкій атлетиці (біг на різні дистанції, візочні «забіги», штовхання ядра, метання списа), стрільба кульова, стрільба з лука, триатлон і пауерліфтинг. В останньому було встановлено новий світовий рекорд серед жінок. І встановила його наша хмільничанка.

 

Мар’яна Шевчук – власниця ліцензії на Олімпіаду 2020 у Токіо.  У літніх Спортивних іграх вона побила свій же світовий рекорд, встановлений на чемпіонаті Європи у Франції у 2018-му році (при власній вазі 55 кг віджала 130, 5 кг). У жимі лежачи вона віджала 140 кілограмів.

Нагадаємо: Мар’яна Шевчук народилася в Хмільнику 22 травня 1996 року. Вона українська пауерліфтерка, майстер спорту України міжнародного класу.

У вінницю потрапила на запрошення свого тренера Олега Пакули, який і вивів її на світовий рівень.  Представляє Вінницький регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”.

На Чемпіонаті Європи у місті  Егер (Угорщина) 2015 року у ваговій категорії до 55 кг побила світовий та європейський рекорд серед юніорів – 106 кг. Посіла І місце (юніор) та І місце в особистій першості Кубка світу на XV літніх Паралімпійських іграх у м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія) 2016 року, світовий та європейський рекорд серед юніорів – 107 кг.

Чемпіон Європи та світовий рекордсмен 2018 року. У відкритому чемпіонаті Європи у м. Берк-сюр-Мер (Франція) у ваговій категорії до -55 кг побила світовий рекорд серед дорослих – 130,5 кг.

На Кубку світу в м. Дубаї (ОАЄ) 2019 року у ваговій категорії до -55 кг побила світовий рекорд серед дорослих – 131 кг.

У січні 2019 року отримала титул найкращої пауерліфтерки світу 2018 року.

Фото – сайт vlasno.info і з просторів Інтернету.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *