Хмільничан запрошують на заходи з нагоди 75-ї річниці визволення України від нацистських загарбників

Хмільничан запрошують на заходи з нагоди 75-ї річниці визволення України від нацистських загарбників

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від нацистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 75у річницю.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року  «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

З нагоди 75-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників  в місті Хмільнику відбудуться заходи за участі представників місцевої влади і громадськості – пише офіційний веб-сайт міста Хмільника.

28 жовтня (понеділок):

о 10.00 год. – покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних місць часів Другої світової війни;

 об  11.00 год. – загальноміське урочисто-пам’ятне зібрання на Площі Перемоги “Визволителям України – наша вдячність доземна” із покладанням квітів до Меморіалу воїнам-хмільничан, загиблим у роки Другої світової війни.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *