До Дня Конституції України міський Палац мистецтв спільно з Благодійним фондом «Подільська громада» планує проведення традиційного 6-го Фестивалю польової кухні пам’яті героя Тараса Сича.
Фестиваль проходитиме 28 червня в центральному парку ім. М. Леонтовича на Площі Водограю, початок о 14.00.
Минулого року фестиваль не проводили через карантинні обмеження. Фестиваль проводять ще й з благодійною метою, адже виручені на фестивалі кошти підуть на потреби військовослужбовців у зоні ООС. Для цього потрібно буде лише придбати тарілку, вартість якої складатиме 100 гривень, і тоді можна буде куштувати все, що буде на території фесту. Вхід на фестиваль, як зазначають організатори, вільний!
На Площі буде влаштовано близько двадцяти «точок» для приготування страв. Готуватимуться в чотирьох польових кухнях та на багатті. В якості польових кухарів – рятувальники та військові, представники спеціалізованих навчальних закладів, воїни-афганці, представники громадських організацій, волонтери.
На території фестивальної локації розміститься міні-музей АТО/ООС, військова та спеціальна техніка, тематичні зони.
На сцені виступатимуть:
- – оркестр Міністерства з надзвичайних ситуацій;
- – оркестри військових частин;
- – ансамбль воїнів-афганців;
- – молоді виконавці МПМ.
До участі в фестивалі запросили зіркових кулінарів, таких як Костянтин Грубич, Лесик (Олег Турко) та Пан Карпо.
А ось як відбувався фестиваль у 2019 році:
Довідково:
Фестиваль польової кухні присвячений пам’яті вінничанина Тараса Сича. Він народився 30 березня 1966 року у Вінниці. Був учасником Революції Гідності на київському Майдан, а згодом пішов на передову. Позаяк чоловік був ідейним пацифістом, до рук зброї не брав, натомість служив кухарем у батальйоні «Київська Русь». Загинув 13 лютого 2015 року під мінометним вогнем у «Дебальцевському котлі». Похований на Алеї Слави вінницького міського кладовища. У Тараса Сича залишились донька та онука.
До війни та подій на Майдані Тарас Степанович працював будівельником, у вільний час безкоштовно ремонтував монастир. Він завжди намагався внести свою маленьку допомогу для загального блага. В батальйон Тарас Сич пішов з Майдану. Там він також годував людей. Коли формували «Київську Русь» з добровольців з Майдану, приїздив у військкомат брати направлення на перекваліфікацію, бо був прикордонником по спеціальності.
Тарас Сич загинув під мінометним вогнем у «Дебальцевському котлі» 13 лютого 2015 року на 48 році життя, коли снаряд розніс кухарську палатку.
За інформацією moemisto.ua