Хмільничан закликають зміцнити знання з рідної мови та написати диктант

Хмільничан закликають зміцнити знання з рідної мови та написати диктант

Мова — найважливіший засіб спілкування між людьми. Вона безпосередньо зв’язана з мисленням.  Досконале знання мови є важливим показником розумового розвитку людини та її  культурного рівня, тому в умовах національного відродження українська мова набула особливої ваги.

В Україні навіть є окреме свято, присвячене мові – День української писемності та мови. І відзначають його 9 листопада. Впродовж 20 років українці згуртовуються навколо написання диктанту, таким чином перевіряючи свої знання.  Цього року хмільничани мають змогу підтримати хвилю мовленнєвої грамотності  та  написати ювілейний двадцятий радіодиктант національної єдності, який відбудеться 9 листопада о 9 годині ранку і стартуватиме ця подія в студії UA: ПЕРШИЙ, а також в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура. 

Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям.

Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі –  у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.

Студію для написання диктанту для гостей облаштували в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського, де відомі українці писатимуть диктант із дотриманням карантинних вимог.

Час для надсилання готового тексту –  астрономічна доба.

Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше, ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio

Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія.

Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

Трансляція відбудеться:

Організатори радіодиктанту закликали також розповісти про підготовку до диктанту  в соцмережах: потрібно  опублікувати фото або текст із хештегом #РадіоДиктант2020, або ХМІЛЬНИК _ ПИШІМО #РАДІОДИКТАНТ2020.

Наукова консультантка Радіодиктанту Лариса Масенко підготувала кілька порад для учасників, щоб написати диктант без помилок.

Фото – сайт ukr.radio

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *