Хмільничан закликають кип’ятити й відстоювати питну воду перед вживанням

Хмільничан закликають кип’ятити й відстоювати питну воду перед вживанням

з 29 серпня по 5 вересня фахівцями Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб було досліджено 350 проб води з водогонів області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів, – повідомляє NEWS Хмільника.

Результати лабораторних досліджень показали, що лише 17 (4,9%) проб не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною за показниками. На жаль, до переліку невідповідностей входить і вода з водогону нашого міста й Хмільницького району.

Так,

  • каламутність  показала вода у комунальному водогоні міста Калинівки Хмільницького району,
  • перманганатну окиснюваність (інтегральний показник органічного забруднення) – м. Хмiльник КП«Хмільникводоканал» та комунальний водогін м. Калинівка;
  • загальну жорсткість – у сільських водогонах сіл Серебринці та Кукавка Могилів-Подільського району.

У Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб пояснили, що відхилення пов’язані з «цвітінням»  Південного Бугу, стоком органічних забруднень у вододжерело з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси.

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Також усіх жителів області попереджають про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням. Також краще надавати перевагу воді бутельованій та на розлив.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *