Хмільничан закликали проголосувати, чи підтримують вони встановлення ялинки в парку, чи ні

Хмільничан закликали проголосувати, чи підтримують вони встановлення ялинки в парку, чи ні

Зустріч нового 2023 року в українців буде не такою, як зазвичай. В зв’язку із повномасштабним вторгненням росії на Україну постало питання, чи доречно встановлювати ялинку взагалі. Більшість обласних міст країни уже відмовились від ідеї встановлювати ялинку, деякі прагнули зустрінути 2023 рік з ялинкою, але без гучних гулянь та за відсутності святкової ілюмінації. А якими будуть різдвяно-новорічні свята у Хмільнику – з ялинкою чи без – хмільничанам запропонували вирішити.

Наразі у Хмільницькій міській раді вирішується питання встановлення ялинки. Тож хмільничанам запропонували шляхом голосування вирішити це питання.

Проголосувати можна на сторінці Комунального закладу “Будинок культури” Хмільницької міської ради  до 16 грудня включно.

В будь-якому випадку будь-яке рішення буде важливим. Варто нагадати також і про те, що штучну ялинку і іграшки  було закуплено міською радою ще минулого року. Тож і ялинка, і прикраси до неї вже є.

Довідково:

Головну ялинку країни, у Києві, цього року все ж таки встановлять. Проти ялинки (і на її користь) підписували петиції на сайті Київради та навіть президента. Перемогли прихильники свята: вирішили встановити символічну ялинку на Софійській площі за гроші бізнесу та меценатів. Цього року дерево буде штучним, висотою 12 метрів (що втричі нижче, ніж зазвичай). На ялинці будуть енергозберігаючі гірлянди, які працюють від генератора – його потім передадуть військовим. Нарядять прикрасами минулих років, тисячу куль синього та жовтого кольорів, а також 500 білих голубів надасть бізнес. На вершині – герб України. Внизу ялинки оформлять стенд із прапорами країн, які допомагають Україні. При цьому жодних фудкортів, ярмарків чи атракціонів не буде. Відкриття ялинки планують традиційно на 19 грудня, тільки, мабуть, не в такому форматі, як завжди.

Остаточно рішення щодо ялинки ще не ухвалили у Луцьку, невідомо також чи буде вона у Хмельницькому, Одесі, Ужгороді та нещодавно деокупованому Херсоні (у місті досить важка гуманітарна ситуація та постійні обстріли).

В Івано-Франківську замість центральної ялинки та ковзанки встановлять інсталяцію «Ялинка перемоги», де буде понад тисячу дитячих малюнків.

У Дніпрі більшість проголосувала за свята без ялинки, а у Львові над цим питанням ще навіть не думали.

У Запоріжжі, Тернополі та Рівному рішення про ялинку теж ухвалювали шляхом онлайн-голосування – її не буде. Але у Тернополі на Театральній площі працюватиме Резиденція Святого Миколая, а також буде влаштована Різдвяна шопка.

Ялинки не буде і в Чернігові, Чернівцях, Вінниці, Кропивницькому, Миколаєві, Харкові, Черкасах, Полтаві та Сумах (влада останніх двох міст уточнила, що зекономлені кошти спрямують на армію та оборону). Житомир також обійдеться без ялинки, але організовує святкові заходи для дітей.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *