Хмільничан закликали подбати про безпритульних тварин, птахів та врятувати їх від холоду й голоду

Хмільничан закликали подбати про безпритульних тварин, птахів та врятувати їх від холоду й голоду

За даними гідрометцентру, протягом наступного тижня очікуються сильні морози. Поки ми знаходимось у своїх затишних теплих помешканнях, безпритульні коти та собаки намагаються знайти хоч якийсь спосіб заховатися від лютого морозу, а птахи не мають можливості знайти собі їжу, – йдеться на сайті Вінницької ОДА.

Холод змушує тварин постійно пересуватися з місця на місце, щоб не померти. Вони майже не сплять, втомлюються, втрачають енергію – все це часто призводить до загибелі.

Саме в цей час безпритульні тварини потребують нашої допомоги найбільше і в наших силах врятувати чотирилапе життя:

  • Якщо тварина заховалася від холоду у вашому під’їзді – не виганяйте її на вулицю, дайте можливість відігрітися. Якщо є можливість, то облаштуйте нічліг хоча б на вулиці, поділившись непотрібними ковдрами.

Важливо! Не варто робити розтирання замерзлої тварини, адже можна пошкодити постраждалі при обмороженні тканини. Якщо ви помітили ознаки обмороження, бажано відвезти тварину на огляд до ветеринарного лікаря.

  • Один з найважливіших факторів виживання для безпритульних тварин взимку – харчування, адже вони не можуть зігрівати себе без енергії. Якщо є можливість, нагодуйте тварину теплою їжею та напоїть теплою водою.
  • Проведіть час з дітьми та змайструйте годівнички для птахів, наповніть їх зернами, що продаються у кожному зоомагазині або просто розвісьте шматочки сала на деревах у міських парках – це стане гарною підтримкою птахам та білочкам.

Крім того, хмільничанам нагадали, що не варто годувати птахів хлібом, смаженим насінням, солоними та копченими продуктами, – для них така їжа шкідлива, а іноді й небезпечна для життя.

Фото – з відкритих інтернет-джерел

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *