Хмільничан вчили, як надавати домедичну допомогу

Хмільничан вчили, як надавати домедичну допомогу

Коли в нашій країні війна, знання елементарних основ домедичної допомоги актуальні, як ніколи. Тож за ініціативи Хмільницької міської ради у фойє Будинку культури 12 квітня вдруге відбувся тренінг з надання домедичної допомоги. У приміщенні зібралися всі зацікавлені, які уважно слухали медиків та постійно задавали їм питання.

Цього разу тренінг провели фахівці філії Хмільницької станції екстреної медичної допомоги. Директорка філії Інна Браславська та лікар з медицини невідкладних станів Андрій Миронов розповіли присутнім про головні аспекти надання реанімаційних заходів потерпілим. На початку вони показали, як правильно слід підходити до непритомної людини і як реанімувати людину з ледь відчутними пульсом і серцебиттям.

Слухачів було чимало, але й попрактикуватись на манекені виявляли бажання не лише дорослі, а й діти.  Важливо знати, що реанімацію потерпілим слід проводити безперервно протягом 30 хвилин.

Юні хмільничани добре запам’ятали послідовність дій та активно “реанімували” манекен.

Фахівці Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розповіли про те, як надавати домедичну допомогу при опіках, при проковтуванні дитиною сторонніх предметів тощо. Питання від присутніх “сипались” одне за одним, адже людей цікавили медичні дії в абсолютно різних ситуаціях: як у побуті, так і під час бойових дій та бомбардувань.

Як допомогти потопельникам різного віку, при ДТП, що робити, коли поруч не виявиться помічників і доведеться надавати допомогу самому/ій. Які медичні маніпуляції слід проводити, якщо людину вкусила змія або у потерпілого пошкоджена шия тощо.

Те, як зупиняти кровотечу і чим, – знати не менш важливо. Надавати домедичну допомогу при кульових пораненнях, переломах тазу, пораненнях живота і різних частин тіла – це все розповідали, та показували, як накладати джгут і турнікет, яким чином зможе допомогти звичайна хустинка і як правильно її застосувати. Більше того, про вміст звичайних аптечок та аптечок військових теж було цікаво послухати.

На тренінгу фахівці-медики закликали перевірити водіїв вміст своїх аптечок, зокрема, придатність джгутів, а також наголосили, що не можна класти на рану вату. Так само не можна змащувати місця опіків кремами або “чимось жирненьким”, через що можна лише нашкодити потерпілому/ій.

  • Часто такі тренінги ініціюють керівники підприємств. Наприклад, нас запрошували у навчальні заклади, вони так само пишуть запит на ім’я директора Департаменту охорони здоров’я. Або ж такий тренінг захочуть провести у дитячому садочку, на якомусь заводі, – керівники просять провести його для своїх працівників, – розповіла спеціально для NEWS Хмільника директор Хмільницької станції екстреної медичної допомоги Інна Браславська. 

За словами Інни Браславської, тренінг з надання домедичної допомоги медики Хмільницької станції проводили в Козятині та Калинівці ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. У Хмільнику запитів на такі тренінги для працівників підприємств і установ – не було.

Автор тексту і фото – Алла Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *