Хмільничан штрафуватимуть за несвоєчасне скошування трави біля приватних будинків

Хмільничан штрафуватимуть за несвоєчасне скошування трави біля приватних будинків

Управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Хмільницької міської ради попередило хмільничан про адміністративну відповідальність та штрафи за несвоєчасне знищення бур’янів, за несвоєчасне скошування трави заввишки більше, ніж 10 см, видалення сухостійних чагарників, невчасне видалення сухого та пошкодженого гілля та його вивезення. 

Адміністративна відповідальність та штрафи стосується керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, та громадян, які мають приватні будинки. Ця категорія громадян повинна самостійно дбати про благоустрій своєї території, – нагадують в управлінні.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій» та «Правил благоустрою території населених пунктів Хмільницької міської територіальної громади» комунальним підприємством «Хмільниккомунсервіс» проводяться роботи з викошування трави та газонів на загальноміській території.

Отож, за несвоєчасне знищення бур’янів, скошування трави заввишки більше ніж 10 см, видалення сухостійних чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та його вивезення передбачено адміністративну відповідальність та штраф у розмірах, встановлених чинним законодавством:

  • для громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн)
  • на посадових осіб та підприємців – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Загалом, відповідно до Розділу 4 Правил благоустрою території населених пунктів Хмільницької міської територіальної громади підприємства, організації, установи зобов’язані:

  • забезпечувати постійне прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) – до бордюрного каменю);
  • Забезпечувати вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із підприємствами, які визначені на конкурсних засадах надавачем послуги з вивезення твердих побутових відходів;
  • регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву заввишки більше ніж 10 см, видаляти сухостійні чагарники, видаляти сухе та пошкоджене гілля та забезпечувати їх вивезення;
  • проводити регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення.

Тож, шановні хмільничани, щоб уникнути штрафів, вчасно прибирайте прилеглі до своїх будинків території та стежте за їх чистотою. Наводьмо порядок у своєму домі разом!

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *