Хмільничан попереджають про задухи та зміни екологічного стану водойм Вінниччини

Хмільничан попереджають про задухи та зміни екологічного стану водойм Вінниччини

Вінницький рибоохоронний патруль звернувся до громадян області з проханням разом попередити літню задуху риби. Що це таке? Розповімо далі.

На жаль, задуха риби не рідкість, особливо в літню пору. Оскільки погода мінлива, а температурні показники коливаються то вгору, то вниз, та й до цього всього можливі ще й рясні опади. Всі ці обставини сприяють виникненню такого процесу, як задуха.

Влітку такі процеси не рідкість, проте рибоохоронні патрульні закликають не бити одразу на сполох й вважати, що це якесь відхилення від норми. Усім відомо, що ряд водойм у літній період внаслідок процесів гниття майже повністю втрачають розчинений у воді кисень. Також потрапляння у водойми різних побутових відходів та змивання з полів родючого шару й добрив сприяють масовому розмноженню водоростей. Поки водорості живуть, вони приносять певну користь: видаляють шкідливі домішки, збагачують воду киснем. Загинувши, водорості засмічують водойму. Під час процесу гниття кисню витрачається більше, ніж виділяється, а водні біоресурси дуже чутливі до різких змін.

  • Користувачам водних об’єктів дуже важливо постійно спостерігати за вмістом кисню у воді. А запорукою успішного вирощування та розведення риби є свіжа проточна вода, а також збагачена розчиненим киснем водойма. Якщо ж кількість кисню у воді різко зменшується – риба надзвичайно чутливо на це реагує, проявляє метушливість та занепокоєння, не рідко можна побачити таку ситуацію, що риба плаває практично під поверхнею води і вдихає кисень, – наголошують у Вінницькому рибоохоронному патрулі.

А тому Вінницький рибоохоронний патруль закликає усіх громадян спостерігати за активністю риби, а в разі виявлення відхилення від норми повідомляти їм.

При виявленні будь-яких ознак задухи або зміни екологічного стану водойм Вінниччини слід звертатися за телефонами «гарячої лінії»  (068) 018-37-52,  (073) 004-86-06.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *