Громадяни можуть подавати електронні петиції до міської ради: нова форма спілкування з владою тепер доступна й в Хмільнику

Громадяни можуть подавати електронні петиції до міської ради: нова форма спілкування з владою тепер доступна й в Хмільнику

Що таке електронна петиція? Це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також  органу місцевого самоврядування. Електронна петиція є одним із інструментів електронної демократії. Хмільничани, можливо,  знають або ж чули про можливості подання петиції до Уряду України, але нещодавно можливість подання петиції стала доступною і до місцевого самоврядування, а саме у Хмільницьку міську раду.

Досі багато хто із хмільничан змушений був звертатися зі своїми проблемними питаннями за допомогою подання заяв, запитів, подавали до міської ради клопотання й пропозиції. Але тепер  на офіційному сайті Хмільницької міської ради діє сервіс “Електронні петиції”, де хмільничани можуть залишати свої пропозиції, або ж голосувати за вже розміщені прохання громадян. Поки що на сайті дві петиції, адже сервіс діє всього місяць. Перша стосується безпеки пішоходів по вулиці Соборності та встановлення сферичного дзеркала. Зокрема, йдеться про найнебезпечніший виїзд з території ТК «Центрального» між АТБ і аптекою. В другій петиції хмільничанка просить виділити кошти на ремонт дороги – від провулка 1 Травня до ЗОШ №4. Для петиції потрібно зібрати 100 підписів за 75 днів.

  • Електронні петиції – це форма колективного звернення, визначена законом. Тобто міська рада зобов’язана створити умови, щоб громадяни могли скористатися своїм правом подавати електронні петиції. Ми, тобто експерти громадської організації «Право», міській раді у цьому допомогли. Спочатку ми проаналізували ситуацію, обрали відповідну платформу, запропонували міському голові підписати Меморандум із фондом Східна Європа, а також допомогли розробити Порядок розгляду електронних петицій тощо,прокоментував керівник ГО «Право» Віталій Дорох.

Зважаючи на те, що така форма спілкування з владою для Хмільницької громади є новою, для керівників структурних підрозділів, представників Соколівського  старостинського округу, депутатів міської ради, громадської ради при виконавчому комітеті міської ради, представникам громадських організацій та усім зацікавленим проведуть навчання.

26 серпня, з 15-ї години в конференц-залі управління праці та соціального захисту населення міської ради хмільничани зможуть дізнатися, як скористатися сервісом «Електронні петиції», як посадовцям правильно організувати свою роботу з петиціями, щоб цей механізм електронної демократії ефективно працював у Хмільницькій громаді та отримають відповіді на питання, які їх цікавлять.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *