Громадській організації “ПРАВО” виповнилось 18

Громадській організації “ПРАВО” виповнилось 18

29 квітня Громадській організації “ПРАВО” виповнилось 18 років. З цієї нагоди в гуманітарному хабі “Мурашник” відбулося невеличке святкування. Щоб привітати друзів та колег з повноліттям, до Мурашника прийшли усі, хто в різні роки був причетний до розвитку та становлення громадської організації, хто будь-яким чином підтримував організацію та її експертів у різноманітних починаннях.

На початку голова організації “ПРАВО” Віталій Дорох розповів про перші кроки розвитку, перші невдачі та перші здобутки. Про перші успішні проєкти та людей, завдяки яким організація стала такою, як нині: потужною, впізнаваною не лише у Вінницькій області та затребуваною в різних сферах. Так, адже експерти та волонтери організації  мають досить розширену сферу діяльності.

Фото ГО “ПРАВО”

Спочатку робота ГО “ПРАВО” була націлена виключно на розвиток територіальних громад, протидію корупції та захист прав людини. А тепер, з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, діяльність її значно розширилась.

  • Починаючи з 2005 року, ми реалізували понад 45 проєктів, які було підтримано донорськими, в тому числі й міжнародними донорськими організаціями, – розповів Віталій Дорох.

Зараз до складу організації входить 12 експертів та 7 волонтерів, які невтомно працюють задля розвитку організації нашої територіальної громади, у сфері благополучного пристосування внутрішньо-переміщених осіб в соціум тощо.

Фото ГО “ПРАВО”

  • На початку повномасштабного вторгнення багато людей, які прибували в громаду, не мали з собою майже ніяких речей, включаючи одяг, взуття тощо. Задовольняти ці потреби потрібно було досить оперативно. Саме тому виникла ідея створення на базі гуманітарного хабу «Мурашник» «Банку речей».  Ми оголосили в Інтернеті збір тих речей, які не потрібні, або з яких вже повиростали діти, тобто це був своєрідний бум. Я реально не очікував, що громада настільки активно відгукнеться на цю ініціативу,розповів Віталій Дорох.
  • Згодом виникла інша потреба. Ми намагалися якимось чином допомогти людям із житлом. Наша громадська організація долучилася до проєкту “Банк житла”.  Це проєкт соціальної ініціативи «Вулик змістів», покликаний допомогти ВПО з пошуком гідного  житла. Нам вдалося поселити 43-х людей.

Не менш актуальною проблемою у Хмільницькій громаді стало допомагати власникам тварин. Адже вимушені переселенці приїжджали до нас з домашніми улюбленцями, яких страшно було покинути на окупованих або масово обстрілюваних територіях. На початку повномасштабного вторгнення на полицях магазинів не вистачало не лише собачих/котячих кормів, а й крупів, хліба… Хмільничани дуже добре пам’ятають порожні полиці наших магазинів. Тож, за словами Віталія Дороха,  звернувшись до виробників тваринних кормів, вдалося забезпечити власників тваринок якісними кормами. Нині, як зазначають експерти організації, ці фірми, що надавали їм корми безкоштовно, надають корми виключно на прифронтові або деокуповані території.

Чимало роботи було зроблено. Завдяки спільній заявці ГО “ПРАВО” та Управлінню освіти було закуплено три генератори для місць компактного проживання, про ініціативу “Сади Перемоги”, на базі хабу “Мурашник” створено клуб “Петелька”, безкоштовне навчання грі на гітарі, англійський клуб тощо. Також неодноразово у приміщенні проводились різноманітні заходи: фотовиставки, тренінги, семінари, зустрічі тощо.

Під час заходу присутні ознайомилися з діяльністю ГО “ПРАВО” також і через слайдфільм. На фото зображені заходи, люди, які працювали й долучалися до різних заходів та проектів від початку діяльності організації та до сьогодні.

Начальниця відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради Наталія Мазур від імені Хмільницької міської ради вручила голові Ради організації Віталію Дороху Подяку за багаторічну співпрацю, партнерство та співдружність.

Чимало привітальних та слів вдячності пролунало від гостей на адресу колективу організації.

  • Я з двома доньками приїхала з міста Енергодар. Зовсім випадково ми опинилися в Хмільнику. Вдячна експертам громадської організації за підтримку. Адже там, звідки я приїхала, залишилася моя організація. Вони допомогли мені вирішити проблеми з моєю організацією…,сказала пані Інна з Енергодару. 

  • Ми трохи молодші, наша організація існує 15 років, але ми уже багато років співпрацюємо з ГО “ПРАВО”. Коли мене питають, де є активні організації, то я з впевненістю називаю і вашу ГО. Вітаю з повноліттям, бажаю вам зростати, щоб усі донори та партнери були задоволеними співпрацею з вами, і щоб ви досягали тих результатів, до яких прагнете,звернувся з привітальними словами голова Жмеринської організації “Унікальна країна” Андрій Сільченко.

Багато привітальних слів пролунало того дня в Мурашнику. А наприкінці для усіх гостей заспівала Сніжана Бовкун, під гітарний акомпанемент Віталія Дороха.

Автор Алла Корнієнко.

 

 

 

 

.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *