Громада Куманівців взяла участь у обласному святі обрядових хлібів “Народу вічний оберіг”

Громада Куманівців взяла участь у обласному святі обрядових хлібів “Народу вічний оберіг”

19 серпня, в день храмового свята Преображення Христового, яке в народі ще називають Великий «Яблуневий» Спас, та з нагоди відзначення 28-ї річниці незалежності України у єдиному на Вінниччині Музеї хліба, що в селі Білопілля Козятинського району, відбулося  традиційне обласне свято обрядових хлібів і дідухів «Народу вічний оберіг». Хмільниччина також взяла активну участь у цьому святковому дійстві.

Для Хмільницького району також характерне велике різноманіття обрядових хлібів. Саме ними Хмільниччину  представляла Куманівецька територіальна громада на чолі з сільським головою Андрієм Титулою та народний аматорський фольклорний колектив «Перевесло» Куманівецького сільського Будинку культури (керівник Тетяна Околодько). Представлений на святі запашний, випечений на черені хліб, який славиться не лише в нашому районі, але й в обласному центрі, випікала куманівецька майстриня Валентина Занюк. Також, на святковому столі були представлені запашні струдлі з сирною та маковою начинкою, коржі, калита та рогалики, випечені учасниками народного аматорського фольклорного колективу. Чудовим доповненням до обрядової випічки стали фруктові корзини, дідухи та снопи.

Великою і єдиною родиною відчули себе мешканці села Білопілля та їх гості, а з’єднала усіх щира українська народна пісня, яка супроводжувала свято весь день. У виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Перевесло» Куманівецького сільського Будинку культури (керівник Тетяна Околодько) присутні насолоджувались піснею «Світить місяць височенько в небесах», а жартівливою піснею «Ой, піду я в ліски» учасники колективу запали ще більші вогники в очах присутніх.

За участь в обласному святі обрядових хлібів та дідухів народному аматорському фольклорному колективу «Перевесло» Куманівецького сільського Будинку культури було вручено диплом Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницького обласного центру народної творчості.

Про це повідомляє відділ культури і туризму Хмільницької райдержадміністрації, інформує офіційний сайт РДА

Фото – офіційний сайт РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *