Готуй сани влітку: лісівники Вінниччини закликають вже запасатися дровами

Готуй сани влітку: лісівники Вінниччини закликають вже запасатися дровами

Лісівники Вінниччини закликають громадян області, зокрема й хмільничан, запастися необхідною кількістю дров на зиму вже зараз. А також навели декілька вагомих причин, чому саме зараз, а не восени, – повідомляє NEWS Хмільника.

У Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства зазначили, що влітку навряд чи хтось думає про майбутній опалювальний сезон, однак в умовах сьогодення про це вже потрібно подбати.

Щороку на енергоринок області постачається близько 200 тис. кбм дров паливних, що дає змогу економити 40 млн. кбм природного газу. Минулого року лісгоспи Вінниччини реалізували загалом майже 300 тисяч кубометрів дров паливних. На енергоринок області поставлено 212 тис. кбм дров, з них більшу частину придбало населення, а також заклади освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, підприємства, організації. Ця тенденція на дров’яний бум спостерігається протягом останніх років, особливо після 2014-го року.  А ще понад 10 років тому реалізація дров паливних була всього у межах 70-80 тис. кбм за рік.

Після початку російської агресії українці стали боятися втратити постачальника газу і почали переходити на опалення дровами. Причому як приватні споживачі, так і підприємства, організації бажають стати енергонезалежними від блакитного палива. Особливо це питання стає гострим сьогодні, і не лише для України. Тому перехід на якісні сучасні твердопаливні котли як ніколи актуальний.

Сучасні твердопаливні піролізні котли із високим коефіцієнтом корисної дії дозволяють отримувати набагато дешевше тепло. Тому все більше споживачів переобладнують сучасні та ефективні котельні із дров’яним опаленням. І оскільки потреба у джерелі енергії різко зростає, тому бажаючих закупити дрова стало дуже багато. І не лише у негазифікованих районах. Адже хто вміє рахувати і заощаджувати кошти, той розуміє, що за можливості варто віддати перевагу опаленню дровами.

  • Також спеціалісти чудово знають, що як для пічного опалення, так і для котелень варто використовувати саме сухі або підсушені дрова. Це підвищує коефіцієнт корисної дії, калорійність дров, тобто віддача тепла краща, а кількість спалюваних дров – менша. А ще спалювання саме сухих дров надовше зберігає опалювальні системи від потреби чищення від сажі, від несправностей. Тому найкраще мати дворічний запас дров паливних.

Також варто сьогодні замовити дрова паливні, аби не ставати в чергу восени, коли попит в рази збільшується, аби не переплачувати за доставку, адже в піковий період власного автотранспорту лісгоспів не вистачає, тому доводиться користуватися послугами приватних перевізників.

  • Восени – сезон дощів, це часто теж призводить до ускладнення вивезення деревини з ділянки через перезволоження ґрунту.
    А ще варто подумати, що сьогодні є час без поспіху підготувати колоті дрова, приміщення для зберігання тощо.

Водночас лісівники також попередили громадян про можливих шахраїв, і закликали не переводити гроші на невідомі банківські рахунки.

Нагадаємо, минулого року лісівники через наше видання попереджали хмільничан про шахраїв, тож будьте обачні під час купівлі дров і не попадайтеся на шахрайські схеми!

Хмільничан попереджають про “дров’яних” шахраїв

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *