Голова Хмільницької РДА закликав “не боятись” децентралізації

Голова Хмільницької РДА закликав “не боятись” децентралізації

Голова Хмільницької РДА Максим Мазурик на своїй сторінці у “Фейсбук” закликав хмільничан “не боятись” децентралізації. Публікуємо дослівно:

– Про нові райони…
Останні місяці гостра тема — це нові райони, особливо, що стосується Хмільницького району, Калинівського та Козятинського. Після перших виїзних прийомів голови Вінницької ОДА Сергія Борзова – це питання піднімалось неодноразово сусідніми районами. Складається враження, що не всі розуміють суті питання. Оскільки процес децентралізації триває і часом змінюється, дозволю собі прокоментувати хід подій. Сама суть децентралізації — в самій назві терміну. Якщо розбирати понятійно та юридично — це передача не лише повноважень але і відповідальності за всі процеси, що будуть відбуватись на території ОТГ (хто уже в ОТГ — знають). Їздити на “край світу” (самий частий аргумент) — не передбачено децентралізацією, потрбіно буде їздити в ОТГ або по ОТГ за послугами. Якісні та кількісні показники, доступність — це все уже залежить конкретно від органів управління ОТГ, як вони зуміють організувати надання послуг. Шаблонності не буде — все в руках ОТГ.

Передбачається функціонування в кожній РДА територіальних підрозділів з особливо чутливих для громадян послуг, в першу чергу соціальних та інших до того часу, поки не запрацює система ЦНАПів в усіх громадах (посил. – https://decentralization.gov.ua/news/12616). На цю тему можна дискутувати але бажано аргументовано та не робити паніки. Для тих кому цікаво дане питання залишаю кілька посилань:
1. https://decentralization.gov.ua/news/12615
2. https://decentralization.gov.ua/new-rayons
3. https://decentralization.gov.ua/news/12616

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *