Розчинений кисень є важливим компонентом для оцінки санітарного стану водойми,
окрім інших хімічних речовин та різних забруднень мікроорганізмами. Фахівці Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» розповіли про значення розчиненого кисню у воді водойм.
Зниження вмісту розчиненого кисню вказує на різку зміну біологічних процесів у водоймі, на забруднення речовинами, які біохімічно інтенсивно окислюються. Вміст розчиненого кисню у воді залежить і від природних факторів: атмосферного тиску, температури води, вмісту в ній розчинених солей.
Розчинений кисень – кількість кисню, що міститься в 1 л води. Кисень повітря дифундує у воду і розчиняється в ній. Деяка кількість кисню утворюється внаслідок життєдіяльності
хлорофільних водоростей. Поряд із збагаченням води киснем він витрачається на біохімічне окислення органічних речовин (процеси самоочищення водойми) і дихання аеробних гідробіонтів (організмів, пристосованих до життя у водному середовищі), зокрема риб. Аби не порушувалися процеси самоочищення і не гинули гідробіонти, вміст кисню у воді водойми не повинен бути менше ніж 4 мг/л. При надходженні у водойму стічних вод, які містять велику кількість органічних речовин, підвищується БПК і зменшується розчинений кисень, який витрачається на окислення органіки.
На жаль, самостійно визначити рівень кисню у воді неможливо. Але захистити вас може
лише вчасно проведений аналіз води, з чим і зможуть допомогти спеціалісти санітарно-
гігієнічної лабораторії ВСП Хмільницький РВ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та
профілактики хвороб МОЗ України», що знаходиться за адресою: м Хмільник, вул. Виноградна, 7.