Фахівці лабораторії розповіли, де у Хмільнику найбільш забруднене повітря

Фахівці лабораторії розповіли, де у Хмільнику найбільш забруднене повітря

Атмосфера завжди містить певну кількість домішок, котрі зумовлюються природними
та антропогенними джерелами. Рівень забруднення атмосфери природними джерелами є фоновим і несуттєво змінюється з плином часу.

Відомо, що основна маса забруднень повітря припадає на спалювання органічних енергоносіїв (вугілля, нафти, газу, торфу, сланців, деревини), у містах до 60% забруднень дає автотранспорт.

Для інтернет-видання NEWS Хмільника фахівці лабораторії ВСП Хмільницького районного відділу розповіли, який зараз стан забрудненості повітря в Хмільнику. Зокрема, на запитання відповів завідувач лабораторії Володимир Бойко.

 • Володимире Миколайовичу, що найбільше забруднює наше повітря?
 • Справжнім лихом для міст є автомобілі. Більш як 300 млн автомашин щодня викидають в повітря 800 тис. тонн окису вуглецю, 1 тис. тонн свинцю. Більшість з 200 компонентів вихлопних газів автомашин згубно впливає на організм людини. Сьогодні в містах забруднення повітря в 15 разів вище, ніж у сільській
  місцевості, й у 150 разів вище, ніж над океаном.
 • А у Хмільнику є місце, де повітря найбільш забруднене? 
 • Звісно. Наша лабораторія постійно проводить моніторинг стану атмосферного повітря на території міста і району. У Хмільнику найбільше забруднення виявлено на автомагістралі на перехресті вулиці Пушкіна та проспекту Свободи, де щорічно фіксується перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин. Що ще стосується Хмільницької ТГ.  З початком військових дій на території нашої держави фахівцями ВСП Хмільницького районного відділу проводиться щоденний моніторинг радіаційного фону на території громади, тож за результатами, на сьогоднішній день він знаходиться на рівні показників, що фіксувались у нас протягом багатьох років, тобто в межах норми.
 • Що ще вважається вкрай небезпечним для суспільства, природи загалом? 
 • До вкрай небезпечних відносяться сірчисті сполуки та оксиди азоту. Їх спричиняють кислотні дощі. До речі, кислотні дощі стали дуже поширеним явищем, причому вони можуть випадати на відстані багатьох сотень і тисяч кілометрів від джерела первісного викидання речовини.
 • Чим саме шкодять кислотні дощі?
 • Такі дощі залишають на листі дерев чорні плями, закислюють озера і ґрунти, змінюють їхній хімічний склад. Процес закислення опадів триває. Розрахунки показують, що при сталих концентраціях оксиду сірки 80 мкг/м 3 і оксидів азоту 50 мкг/м3 , що відповідає гранично допустимим концентраціям цих речовин у більшості промислово розвинених країн, рН опадів становить 2,7. Якби такі дощі випадали постійно, то все живе загинуло б. Очевидно, це і є межею закислення.
 • Постійне збільшення кількості спалюваного органічного палива призводить до підвищення концентрації СО2 в атмосферному повітрі. В 1860 році його вміст становив 0,027%, на початку XX ст. — 0,029 %, а сьогодні — 0,034 %. Прогнози показують, що до середини XXI ст. його вміст подвоїться. Це призведе до різкого посилення парникового ефекту.
 • З огляду на все стає зрозуміло, що людина сама себе знищує. Адже всі викиди, наприклад, із заводів та фабрик, збільшення автомобілів на дорогах додають шкоди довкіллю.
 • Від кожного з нас залежить майбутнє нашої планети. Кожен може позитивно вплинути на стан атмосферного повітря, наприклад, відмовившись від спалювання сміття, опалого листя, надати перевагу пересуванню без автотранспорту.

А для того, щоб перевірити якість атмосферного повітря, жителі району  можуть звернутися до відокремленого структурного підрозділу Хмільницький районний відділ Державної установи «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ
України»,  який знаходиться за адресою: м. Хмільник, вул. Виноградна, 7, де нададуть консультацію та зможуть провести лабораторні дослідження.

Спілкувалась Алла Корнієнко.

Ілюстративне фото – znay.ua

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *