Епідситуація на Хмільниччині критична: збільшується кількість випадків захворювання на COVID-19 серед дітей

Епідситуація на Хмільниччині критична: збільшується кількість випадків  захворювання на COVID-19 серед дітей

Епідемічна ситуація по захворюваності на COVID-19 в районі критична, кількість хворих стрімко зростає. За 2 місяці 2021 року зареєстровано  705 випадків, тоді як за 9 місяців 2020 року  –  лише 567. Всього по району з початку пандемії зареєстровано 1262 випадки захворювань на COVID-19, що склало 2126,1 випадків на 100 тис. населення, одужало – 898 осіб, померло – 26 осіб. Серед числа захворівших 74 дитини, 126 медичних працівників та 105 працівників  закладів освіти.

За останній тиждень зареєстровано 194 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою – померло 2 людини, – повідомили  у ВСП Хмільницький міськрайвідділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України спеціально для NEWS Хмільника.

З 24 лютого цього року  на території Хмільницького району встановлено помаранчевий рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Помаранчевий рівень свідчить про ускладнення епідемічної ситуації та сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.
Помаранчевий рівень передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, а саме:

  • Особливу увагу необхідно приділити, по проведенню протиепідемічних заходів, освітнім закладам (школам і садочкам), в зв’язку з тим, що діти часто хворіють безсимптомно і є переносниками хвороби. Навіть у безсимптомних дітей вірус залишається в організмі протягом тривалого часу. Всі протиепідемічні заходи повинні бути спрямовані на збереження здоров’я дітей, деззасоби які використовуються, повинні мати санітарно–гігієнічний висновок, сертифікат та дозволені для використання в дитячих закладах.
  • Перевізники повинні забезпечити водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема
    респіраторами або захисними масками, а водії мають здійснювати контроль за використанням пасажирами засобів індивідуального захисту.
    Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах, приміських, міжміських, в кількості не більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. Прибирання та дезінфекцію транспортних засобів необхідно проводити протягом дня перед кожним рейсом (дезінфекцію підлоги, дверей, поручнів, сидіння, кабіни водія).
  • Виконавчій владі необхідно забезпечити систематичне проведення поточної дезінфекції у місцях масового скупчення людей, а саме: зупинок громадського транспорту, ринків, вокзалів, дитячих майданчиків, ліфтів та під’їздів багатоквартирних будинків, біля контейнерів для відходів.
  • Закладам громадського харчування забезпечити розміщення відвідувачів на відстані не меншій, ніж 2 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років), за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно (крім часу сидіння за столом для приймання їжі та/або напоїв);
    Вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь на літніх майданчиках, місць контакту рук персоналу і клієнтів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столи тощо з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни)засобів не рідше, ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня/зміни;
  • Суб’єкти господарювання, які обслуговують відвідувачів, (торгівля, перукарні) повинні забезпечити дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра (нанести маркування для перебування в черзі), забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, та здійснювати контроль за їх використанням співробітниками та клієнтами. Вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів проводиться не рідше ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня/зміни;
  • Власники спортивних залів, фітнес-центрів повинні контролювати кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення. Забезпечити регулярне проведення прибирання та дезінфекції контактуючих поверхонь ( кожні 2 години та після закінчення занять).
  • Дотримання самоізоляції, тому що це одна із причин збільшення кількості випадків захворювання на COVID-19. Дані особи часто покидають місця самоізоляції відвідують магазини, аптеки, заклади громадського харчування, користуються ліфтами та громадським транспортом. Є випадки коли діти, які контактували з хворими на COVID-19, відвідують школи і дитячі садочки та випадки, коли людина з симптомами хвороби ще декілька днів знаходиться на робочому місці.
  • Жителям і гостям міста та району під час перебування в громадських будинках і спорудах, закладах торгівлі тощо необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Уникати скупчення людей, рекомендовано дотримуватись соціальної дистанції не менш 1,5 метрів від інших людей; уникати близького контакту з особами, які кашляють або мають симптоми гострого респіраторного захворювання.
  •  Дотримуватись гігієни рук: часто та ретельно мити руки з милом не менше 20 секунд, обробляти руки дезінфікуючими засобами. Дотримуватись етикету кашлю. При появі перших симптомів хвороби звертатися до сімейного лікаря. При контакті з хворими на COVID-19 є обов’язковою процедура самоізоляції 14 днів.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *