Епідемія гепатиту А: кількість захворілих з усієї області зростає

Епідемія гепатиту А: кількість захворілих з  усієї області зростає

Епідемія гепатиту А у Вінниці уже стала надзвичайною ситуацією на державному рівні. Поодинокі випадки гепатиту А фіксують не тільки у Вінниці, а і в районах області. Станом на вечір 28 жовтня було відомо про 199 випадків, з яких 151 пацієнт залишається на стаціонарному лікуванні. Серед захворілих 28 дітей. 

Усі захворілі – жителі Вінницької області. Це учні, студенти, вчителі, працівники ДНЗ, ЗШ і медичні працівники.

Фахівці продовжують працювати з колами контактних осіб, які могли потенційно постраждати внаслідок поширення інфекції, проводиться опитування захворілих із вивчення можливого джерела інфікування.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначили,що попри збільшення кількості хворих встановити причини, з якими можна епізодично повʼязати випадки захворювання – як відвідування масових заходів чи вживання однакових продуктів, – не вдалося. Пацієнти проживають у різних мікрорайонах міста Вінниці та населених пунктах області. Тому до оперативного розслідування та попередження поширення гепатиту А на території області та міста була сформована та направлена група швидкого реагування.

Гепатит А, більш відомий як «хвороба Боткіна», це запальне інфекційне захворювання печінки харчового походження. Інфікування відбувається переважно через споживання забрудненої їжі, брудної води або під час близького контакту з хворим. В окремих випадках гепатит А спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах та призводить до летальних випадків.

Важливо пам’ятати про профілактику гепатиту А:

  • Дотримання гігієни під час приготування їжі, як миття овочів і фруктів перед їжею, допоможе запобігти передачі вірусу через їжу.
  • Не використовуйте воду з неперевірених джерел.
  • Будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перед вживанням.
  • Не забувайте про правила особистої гігієни: ретельне миття рук з милом і теплою водою після відвідування туалету, перед їдою і після контакту зі сміттям — допомагає уникнути та запобігти зараженню.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *