Енергетики звернулися до населення і бізнесу з проханням обмежити електроспоживання у денні години

Енергетики звернулися до населення і бізнесу з проханням обмежити електроспоживання у денні години

7 грудня рівень споживання електроенергії був максимальним з початку опалювального сезону. В енергосистемі не вистачило потужності декількох енергоблоків теплових електростанцій для того, щоб повністю покрити таке рекордне споживання. «Укренерго» було вимушено залучити аварійну допомогу зі Словаччини, Польщі та Румунії для того, щоб енергосистема продовжувала працювати безпечно і збалансовано навіть в таких складних умовах.

Керівник НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький пояснив, що магістральна мережа «Укренерго», по якій електроенергія передається від електростанцій до мереж обленерго, не має сьогодні вузьких місць й працює без обмежень. Але українській генерації час від часу, коли через похолодання зростає споживання, наявним складом важко покривати споживання.

Компенсувати дефіцит електроенергії можуть допомогти два фактори: це якомога швидший вихід з ремонту блоків теплоелектростанцій та збільшення обсягів імпорту електроенергії з європейських країн.

Проте є ще і третій фактор, який уже сьогодні здатен позитивно вплинути на ситуацію, – це ощадливе електроспоживання.

  • Укренерго», як оператор енергосистеми, не може повністю контролювати цей процес. Але ми можемо звернутися із закликом як до споживачів домогосподарств, так і до українського бізнесу, до власників офісних, адміністративних приміщень, торгових центрів щоби в денній зоні – це десь з дев’ятої ранку до шостої вечора, по можливості, обмежити електроспоживання. Не включати на повну потужність освітлення, обмежувати користування енергоємними електроприладами. Ми не закликаємо до повного аскетизму, лише подивитися, де можна було б заощаджувати електроенергію в цей непростий період для того, щоб енергосистемі було легше справлятися з підвищеними навантаженнями, – наголосив Кудрицький.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *