«Енергетична просвіта для журналістів»: тренінг про важливе

«Енергетична просвіта для журналістів»: тренінг про важливе

У  Хмельницькому для журналістів з різних регіонів України  організували дводенний тренінг. Було розглянуто багато важливих питань: про вплив енергетики на зміну клімату і вплив війни на енергетику. Говорили також про атомну енергетику в Україні тощо.

Спікери приділили значну увагу відновлюваним джерелам енергії та зеленому відновленню України, що у наш час буде чудовою альтернативою і важливою складовою забезпечення життєдіяльності людей в майбутньому.

Тренери надали багато фахової інформації представникам ЗМІ. Більше того, вони також спростували чимало фейків  та упереджених висловлювань щодо енергетики та зміни клімату.

Відомо, що скорочення швидкості зміни клімату вчені вбачають у зменшенні викидів парникових газів, і для цього потрібно скоротити використання вугілля, нафти і газу. Тож недаремно на міжнародному рівні вирішується питання щодо більш безпечного та вигідного енергозаощадження, про що мають подумати також і українці.  І не лише подумати, а й швидко знайти рішення щодо ефективної заміни енерговитратних ресурсів.

 

Українці зіткнулися з проблемою використання електроенергії насамперед через руйнування та пошкодження українських енергооб’єктів росіянами. Масштаби втрат української енергосистеми вражають. Факти, цифри та можливості – про це все йшлося на тренінгу з енергетичної просвіти.

Журналістів також цікавило те, яким чином розподіляються графіки відключень електроенергії на споживачів та як вираховуються тарифи на електроенергію, що й тренери все доступно пояснили.

Йшлося також і про будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.  Зокрема, обговорено всі ризики будівництва та їх введення в експлуатацію.

Не менш цікавим був розбір журналістських матеріалів на енергетичну тематику. Після перегляду відеоматеріалів колег відбулося їх жваве обговорення між учасниками тренінгу.

Ну і як можна було в сучасних умовах пропустити тему «Як вижити в умовах відключень електропостачання»? Утеплення будинків, які засоби для енергоживлення вибрати і те, в чому ж різниця між кВт, кВт-год, – про це і ще більше розповіли фахівці з енергетики.

Дні навчання минули дуже швидко. Постійно точилися жваві дискусії та бесіди, і все це – у форматі живого спілкування (що ніяк не порівняти з навчанням онлайн). Це був майданчик «потік інформації – запитання – відповіді». Почувши значну кількість змістовної інформації та обмінявшись досвідом, наприкінці тренінгу всі учасники отримали сертифікати.

Довідково:

Тренінг організовано громадською організацією «Хмельницький енергетичний кластер», за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *