Диких тварин вакцинуватимуть від сказу у Хмільницькому районі

Диких тварин вакцинуватимуть від сказу у Хмільницькому районі

З 14 вересня 2020 року планується розпочати кампанію по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною із літаків.Про це інформують у Хмільницькому районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Заходи  проводяться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2020 рік для  попередження захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними  розповсюджувачами збудника сказу.

Розповсюдження принад із вакциною відбуватиметься повітряним методом за допомогою літака (на низькій висоті) над лісовими та польовими угіддями району, поза територіями населених пунктів та водойм.

Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна (на фото). Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів та гостей Хмільницької міської ОТГ:

–  при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому,

–  застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено,

–  не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Довідково:

Сказ – особливо-небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується   смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також  єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки і коти.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу  в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Текст – офіційний сайт міської ради, Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *