Душили, били, а потім викрали дорогий автомобіль: суд у Хмільнику виніс вирок у резонансному злочині

Душили, били, а потім викрали дорогий автомобіль: суд у Хмільнику виніс вирок у резонансному злочині

Поділитись у соц мережі

 

Троє жителів Полтавщини, двоє з яких неповнолітні, у жовтні 2018 року вирішили швидко збагатитись і не вигадали нічого ліпшого, як у Хмільнику викрасти іномарку. Прикинувшись потенційними покупцями, попрохали проїхатись на «Аudi-TT», а потім душили, били потерпілого і викрали авто. Детально про вирок у резонансній справі розповіла прес-служба Хмільницького міськрайонного суду.

« Найважчі ті справи, де жертвами злочину або ж самими злочинцями є діти… Одну з таких справ розглядала колегія суддів у складі головуючого судді Михайла Войнаревича, суддів Валерія Вергелеса та Ігоря Олійника», – інформує Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області.

Злочин стався наприкінці жовтня 2018 року у Хмільнику і шокував своєю зухвалістю – незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди (частина 3 статті 289 Кримінального кодексу України) та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність (стаття 304 Кримінального кодексу України).

Що стало відомо в судових засіданнях?

21-річний Ярослав з міста Кременчук Полтавської області, добре знав, що двоє його знайомих – 17-річна Валерія та 16-річний Сергій є неповнолітніми, проте цей факт не завадив йому переконати їх вчинити кримінальне правопорушення – незаконне заволодіння транспортним засобом.

На одному з інтернет-ресурсів хлопець самостійно підшукав оголошення про продаж автомобіля «Аudi-TT», продавець якого проживав у Хмільнику Вінницької області, попередньо домовився з власником автомобіля про зустріч і разом із неповнолітніми, спочатку потягом, а потім попутним транспортом приїхали на зустріч.

Усі троє попередньо домовились як будуть діяти під час викрадення автомобіля і обговорили ролі кожного.

Попросивши «випробувати автомобіль» повнолітній Ярослав сів за руль, на задньому сидінні сіла Вікторія, переднє пасажирське місце зайняв сам власник іномарки, інший неповнолітній чекав «свого часу» у домовленому місці.

Проїхавшись, водій зупинився неподалік заправки «ОККО» на виїзді з Хмільника. У цей час неповнолітня закинула на шию потерпілого попередньо заготовлений електричний кабель і почала душити, її спільник тим часом наніс декілька ударів по голові та тулубу власника автомобіля. До дій спільників долучився і 16-річний Сергій, який відкрив дверцята авто і також почав наносити удари власнику «Аudi-TT». На прохання припинити злочинні дії, ніхто із молодих людей не звертав уваги.

Чоловіку вдалося не лише втекти з автомобіля, а й не дозволити зловмисникам вирвати у нього сумку з документами на автомобіль, далі він побіг на автозаправку, що знаходилась поблизу та попрохав викликати поліцію.

Тим часом викрадачі поїхали в напрямку міста Бердичів Житомирської області, але тут трапилась подія, що пішла явно не по запланованому сценарію. В селі Уланів Хмільницького району викрадачі не зупинились на вимогу працівника поліції та, уникаючи переслідування, зіткнулись із бетонною опорою. Під час втечі з авто усіх трьох затримали працівники поліції.

Далі було слідство, обрання запобіжного заходу усім трьом зловмисникам та слухання кримінального провадження колегією суддів у Хмільницькому міськрайонному суді.

Яке рішення прийняв суд?

Повнолітнього хлопця, який не лише незаконно заволодів транспортним засобом разом із групою осіб та в поєднанні з насильством, а й втягнув неповнолітніх у злочин, суд визнав винним у вчиненні кримінальних правопорушень і призначив остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років з конфіскацією особистого майна.

Суд визнав винною неповнолітню обвинувачену у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди) та призначив їй покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років без конфіскації майна.

Таке ж покарання призначено й іншому неповнолітньому за вчинення кримінального злочину.

Потерпілий подав також цивільний позов до суду до обвинувачених про відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Солідарно, з усіх обвинувачених стягнуто на користь потерпілого власника іномарки понад 71 тисячу гривень матеріальної шкоди, 30 тисяч гривень моральної шкоди та витрати на отримання правової допомоги адвоката.

Дарина Сміла

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *