Душили, били, а потім викрали дорогий автомобіль: суд у Хмільнику виніс вирок у резонансному злочині

Душили, били, а потім викрали дорогий автомобіль: суд у Хмільнику виніс вирок у резонансному злочині

 

Троє жителів Полтавщини, двоє з яких неповнолітні, у жовтні 2018 року вирішили швидко збагатитись і не вигадали нічого ліпшого, як у Хмільнику викрасти іномарку. Прикинувшись потенційними покупцями, попрохали проїхатись на «Аudi-TT», а потім душили, били потерпілого і викрали авто. Детально про вирок у резонансній справі розповіла прес-служба Хмільницького міськрайонного суду.

« Найважчі ті справи, де жертвами злочину або ж самими злочинцями є діти… Одну з таких справ розглядала колегія суддів у складі головуючого судді Михайла Войнаревича, суддів Валерія Вергелеса та Ігоря Олійника», – інформує Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області.

Злочин стався наприкінці жовтня 2018 року у Хмільнику і шокував своєю зухвалістю – незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди (частина 3 статті 289 Кримінального кодексу України) та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність (стаття 304 Кримінального кодексу України).

Що стало відомо в судових засіданнях?

21-річний Ярослав з міста Кременчук Полтавської області, добре знав, що двоє його знайомих – 17-річна Валерія та 16-річний Сергій є неповнолітніми, проте цей факт не завадив йому переконати їх вчинити кримінальне правопорушення – незаконне заволодіння транспортним засобом.

На одному з інтернет-ресурсів хлопець самостійно підшукав оголошення про продаж автомобіля «Аudi-TT», продавець якого проживав у Хмільнику Вінницької області, попередньо домовився з власником автомобіля про зустріч і разом із неповнолітніми, спочатку потягом, а потім попутним транспортом приїхали на зустріч.

Усі троє попередньо домовились як будуть діяти під час викрадення автомобіля і обговорили ролі кожного.

Попросивши «випробувати автомобіль» повнолітній Ярослав сів за руль, на задньому сидінні сіла Вікторія, переднє пасажирське місце зайняв сам власник іномарки, інший неповнолітній чекав «свого часу» у домовленому місці.

Проїхавшись, водій зупинився неподалік заправки «ОККО» на виїзді з Хмільника. У цей час неповнолітня закинула на шию потерпілого попередньо заготовлений електричний кабель і почала душити, її спільник тим часом наніс декілька ударів по голові та тулубу власника автомобіля. До дій спільників долучився і 16-річний Сергій, який відкрив дверцята авто і також почав наносити удари власнику «Аudi-TT». На прохання припинити злочинні дії, ніхто із молодих людей не звертав уваги.

Чоловіку вдалося не лише втекти з автомобіля, а й не дозволити зловмисникам вирвати у нього сумку з документами на автомобіль, далі він побіг на автозаправку, що знаходилась поблизу та попрохав викликати поліцію.

Тим часом викрадачі поїхали в напрямку міста Бердичів Житомирської області, але тут трапилась подія, що пішла явно не по запланованому сценарію. В селі Уланів Хмільницького району викрадачі не зупинились на вимогу працівника поліції та, уникаючи переслідування, зіткнулись із бетонною опорою. Під час втечі з авто усіх трьох затримали працівники поліції.

Далі було слідство, обрання запобіжного заходу усім трьом зловмисникам та слухання кримінального провадження колегією суддів у Хмільницькому міськрайонному суді.

Яке рішення прийняв суд?

Повнолітнього хлопця, який не лише незаконно заволодів транспортним засобом разом із групою осіб та в поєднанні з насильством, а й втягнув неповнолітніх у злочин, суд визнав винним у вчиненні кримінальних правопорушень і призначив остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років з конфіскацією особистого майна.

Суд визнав винною неповнолітню обвинувачену у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди) та призначив їй покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років без конфіскації майна.

Таке ж покарання призначено й іншому неповнолітньому за вчинення кримінального злочину.

Потерпілий подав також цивільний позов до суду до обвинувачених про відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Солідарно, з усіх обвинувачених стягнуто на користь потерпілого власника іномарки понад 71 тисячу гривень матеріальної шкоди, 30 тисяч гривень моральної шкоди та витрати на отримання правової допомоги адвоката.

Дарина Сміла

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *