Довгожителька Хмільниччини відзначила своє 103-річчя

Довгожителька Хмільниччини відзначила своє 103-річчя

20 жовтня довгожителька Хмільниччини відсвяткувала свій славний 103-річний день народження. 103-річна Параска Сторожук народилася в селі Думенки, але тепер проживає в місті Хмільнику в однієї з доньок.

До щирої та доброї, веселої, хазяйновитої й моторної Параски Сторожук завжди любили приходити гості: рідні, друзі чи й просто знайомі. І лиш найдорожчі та Господь знають, що пережила ця сильна жінка. Голодомор 1933-х років, Друга світова війна, голодомор  1946-1947 років…

Важкі воєнні роки забрали в жінки чоловіка, він не повернувся з фронту. Де тільки й брала сили згорьована Параска, але треба було вистояти, не опустити рук і всіма силами виростити й виховати новонароджене дитя. В 1940-му вона народила доньку.

Після війни вдруге вийшла заміж, і в сімейних турботах і щоденній праці завирувало життя по-новому. Діти, важка робота у колгоспі. Маючи неабиякий хист до кулінарії, мала й велику популярність не лише серед односельчан: на всі свята й важливі події її запрошували за головну кухарку.

Параска Сторожук має шестеро чудових діточок, які порадували матусю онуками, а онуки, в свою чергу –  правнуками. Тож пані Параскева нині багата на 6 дітей, 13 онуків, 19 правнуків і 6 праправнуків.

  • Мабуть, секретом її довголіття однозначно можна з легкістю назвати одне – це її дуже добре серце, – додала під час розмови онучка довгожительки Наталія Мотрук.

Крім кулінарного хисту, жінка мала хист ще й до мистецтва, адже вміла гарно вишивати, а як заспіває – то всі вже й слухають. Зараз, на жаль, вже покинула свої улюблені заняття – не може нічого робити. Зате за довгі важкі роки життя  зберегла повагу серед людей. Зараз Параска Сторожук при добрій пам’яті, не забуває нічого, може добре бачити і, хоч і поганенько, – чути.

Алла Корнієнко.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *