Галина Іванкова виросла в селі Лозова Хмільницького району. Дітей у родині було шестеро, і Галина Іванівна завжди дивувалася, як її мама встигала і по господарству порати, і смачні борщі варити, а ще ліпити вареники й наливати на свята “кишку” (кров’янку).
Галина Іванівна Іванкова має більше 30 років трудового стажу, працювала на Хмільницькому ремонтному заводі. Кулінарний досвід збирала потроху, дослухалась до порад подруг, брала до уваги усе найкраще та експериментувала на кухні. У її будинку завжди наварено і напечено, а гостей своїх обов’язково зустрічає з посмішкою, вона енергійна та позитивно налаштована.
Галина Іванівна вважає, що по життю треба йти з позитивом і ніколи не здаватися. А оскільки вона ще й чудова кулінарка, радить частинку душі та тепла вкладати у страви, які готуєте для рідних та друзів, бо упевнена, що таким чином страви даруватимуть найближчим здоров’я і сили.
На родинних святах усі близькі з нетерпінням чекають на її голубці та “кишку” (кров’янку).
Галина Іванкова часом додає до своїх голубців пшоно, а щоб пшоно у начинці смакувало краще, під час його варіння радить додавати трохи олії чи вершкового масла. Також рекомендує не лінуватися ретельно готувати соус-заливку. У пасеровані моркву та цибулю вона додає томат, обсмажує, а потім, окрім сметани, додає дрібку цукру – це забирає зайву кислоту та певний присмак заліза, який має томатна паста. Також рекомендує приготувати голубці у духовці: потрібно довести їх до кипіння на плиті, після чого поставити в духовку “томитися” до готовності.
Хмільницьким господиням Галина Іванівна радить під час випікання хліба додавати у тісто картоплю. Каже, з нею цим секретом поділилася колись подруга, і тепер вона постійно робить саме так. На смак картоплі не чутно, зате вона подовжує термін зберігання паляниці. Текстура хліба виходить просто шовковистою, і такі буханці дуже смачні. Картоплю можна додавати і до будь-якого іншого дріжджового тіста.
Перед Великодніми святами досвідчена господиня поділилася з хмільничанами рецептами своїх смачнющих страв.
Хліб домашній з картоплею
1400 г борошна (можна брати частину житнього, а частину – пшеничного), 50 г пресованих дріжджів, 20 г цукру, 800 г картопляного відвару води, 25 г солі, 120 г вареної картоплі (1-2 штуки), 2-3 ст. ложки олії.
Картоплю відварити до готовності приблизно у літрі води. Потім, ще гарячою, потовкти безпосередньо у гарячому відварі (зробити це блендером або товкачиком). Коли трохи вистигне, у цій теплій рідині розчинити дріжджі, додати цукор, трохи борошна і добре вимісити до однорідної маси. Опару залишити у теплому місці для бродіння на 3 год. Коли опара збільшиться в 2-2,5 рази, додаємо до неї сіль, олію, а також решту борошна, замішуючи при цьому гладке дріжджове тісто не менше 7-10 хвилин. Воно повинно вийти гладким, однорідним, ніжним і м’яким (не забивайте його зайвим борошном). Тісто залишити на 2,5 год, обминаючи двічі. Відтак сформувати паляниці, викласти у змащені олією форми на половину обсягу. Дати підійти 30 хв. Перед випіканням змастити яйцем і гострим ножем упоперек зробити надрізи. Випікати за температури 180 градусів протягом 45 хв, не відкриваючи! Коли буханці будуть готові, вийняти їх з печі, збризнути водою і накрити рушниками до повного остигання. З такої кількості продуктів виходить приблизно 3 буханки.
Буженина варена
Шматок свинини (бажано лопатку) завбільшки грамів у 800 г покласти у холодну воду в гусятницю та поставити на маленький вогонь. Туди ж додати горошини духмяного та чорного перцю, почищену морквину, а також цибулину з лушпинням, розрізану на чотири частини. Також вкиньте у відвар невелику головку часнику (зубчики трохи розгорніть одне від одного, але не чистіть). Коли закипить – посоліть за смаком і варіть на маленькому вогні (вода має покривати м’ясо) приблизно півтори години. Готовність перевірте виделкою – м’ясо не варто переварювати, але й жорстким воно бути не повинно. Коли буженина відвариться, її найкраще залишити в бульйоні на ніч. Ранком вийміть, обсушіть і обкачайте у суміші меленої паприки та сухої суміші прянощів для шашлику. Загорніть у фольгу або харчову плівку і відправляйте у холодильник.
Здобний рулет із горіхами
Борошно – 500 г, цукор – 125 г (50 г в тісто, 75 г – в начинку), 2 яйця, вершкове масло – 150 г, сіль – 1 дрібка, молоко – 1/8 л, дріжджі –-25 г, горіхи чищені – 1 склянка, кориця.
Замісіть тісто. Для цього борошно змішайте з 50 грамами цукру і яйцями. Додайте вершкове масло, щіпку солі, молоко з розведеними в ньому дріжджами. Добре вимішайте тісто, вибийте з нього повітря. Поставте його в тепле місце підходити.
Підготуйте начинку. Почищені горіхи подрібніть блендером, додайте 75 грамів цукру (можна також 1 ст. ложку коньяку) і трохи кориці.
Коли тісто підійде, обімніть його і розкачайте в пласт (заввишки з палець). Змастіть столовою ложкою олії, зверху розподіліть начинку, сформуйте рулет і змастіть збитим яйцем. Перекладіть рулет на деко, дайте постояти ще 10-20 хвилин. Випікайте в розігрітій до 180-190 градусів духовці приблизно 40-50 хвилин, потім зніміть з дека і остудіть.