12 жовтня Міністерство охорони здоров’я України запропонувало Міністерству освіти й науки в освітніх закладах розпочати осінні шкільні канікули на тиждень раніше, з 18 жовтня.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко:
- Ситуація з захворюваністю на коронавірусну хворобу погіршується, зокрема, кожного дня у сотень дітей виявляють COVID-19, а тисячі учнів разом із вчителями відправляють на ізоляцію через виявлені випадки COVID-19. Достроковий початок канікул для школярів дозволить вплинути на поширення коронавірусної хвороби шляхом зменшення активності громадян та кількості не обов’язкових соціальних контактів.
У Вінниці, а також Харкові, Івано-Франківську, Львові, Херсоні та Мелітополі місцева влада вже ухвалила рішення про початок канікур раніше.
Ще раніше Міністерство освіти України рекомендувало розпочати осінні канікули з 25 жовтня, які триватимуть всього тиждень.
Коли підуть на відпочинок школярі Хмільниччини, – дізналися журналісти NEWS Хмільника.
Начальник відділу освіти Хмільницької міської територіальної громади Віталій Оліх повідомив, що осінні канікули в школярів Хмільницької громади розпочнуться з 18 по 24 жовтня включно. Працюватимуть в цей період лише дошкільні навчальні заклади (дитсадочки).
Начальник відділу освіти Війтівецької територіальної громади Андрій Бялківський розповів, що школярі їхньої громади підуть на осінні канікули, як і рекомендувалося – з 25 жовтня. За словами Андрія Сергійовича, спочатку разом з колегами вони розглядали таку можливість. Однак ситуацію рятує і тепла погода, і невелика скупченість дітей в одному класі, і те, що більшість шкіл громади опалюється твердопаливними котлами, тож у класах буде досить тепло і комфортно для навчання.
В Уланівській територіальній громаді вирішили також зробити канікули з 25 жовтня, однак вже з наступного тижня, 18 жовтня, деякі навчальні заклади навчатимуться дистанційно. Однак на дистанційне навчання учнів відправлять не так через епідситуацію, як через проблеми з газом, які нині є в усій державі.
- З 18 жовтня продовжать працювати лише Уланівська опорна школа, в якої укладений договір з “Вінницятеплоенерго”, а також ті навчальні заклади, в яких є твердопаливні котли: Сальницька опорна школа, Вишеньківська, Уланівська і Крижопільська ДНЗ, – пояснила начальниця відділу освіти Уланівської територіальної громади Валентина Шевченко.
За словами Валентини Михайлівни, наразі відділом освіти робиться все можливе, щоб заклади освіти Уланівської громади продовжували працювати у звичному режимі, в теплих приміщеннях і комфортних умовах.
- Так, нині збираються всі необхідні документи на співпрацю з газопостачальною компанією, яка пропонує блакитне паливо по 16,50 гривень. Оскільки на ринку газу фактична ціна за кубометр газу вартує і по 35 гривень, і по 48 без врахування доставки, ми не можемо купити цей газ. З такою ціною на освітні заклади громади тепла вистачило б не більше, ніж на місяць, – зазначила Валентина Шевченко.
Алла Корнієнко.
Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.