Добровольцям надали статус учасника бойових дій

Добровольцям надали статус учасника бойових дій

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України і надання їм соціальних гарантій» (законопроєкт за реєстр. № 7151).

Законом розширено коло осіб, віднесених до числа учасників бойових дій та до осіб з інвалідністю внаслідок війни. Відповідний статус матимуть:

  • добровольці Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
  • особи зі складу добровольчого формування територіальної громади,
  • особи зі складу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону,
  • особи, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.

Варто зазначити, що Закон розмежовує осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України і сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни. Таким чином запроваджується системний підхід у державній політиці щодо підтримки відповідних категорій громадян, що здійснювали героїчну діяльність по захисту суверенітету України.

  • Особи з числа членів добровольчих формувань територіальних громад, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконання ними завдань, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, а також члени сімей осіб, які були у складі добровольчих формувань територіальних громад та загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я матимуть право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей.

    З першого дня військової агресії проти України до лав оборони нашої держави долучилися сотні тисяч добровольців. Військкомати продовжують повідомляти про черги з громадян, які висловлюють бажання захищати суверенітет та територіальну цілісність країни. Захисники та Захисниці з числа добровольців дають гідну відсіч російському агресору. Об`єднання нації навколо оборони держави забезпечить безумовну перемогу над ворогом вже найближчим часом, – йдеться у повідомленні на офіційному вебпорталі парламенту України.

Також змінами у чинному законодавстві розширено перелік осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Відповідний перелік доповнено особами, яким, починаючи з 2014 року вручено орден «Золота Зірка» та особами, які нагороджені орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів.

Закон набирає чинності з дня, наступного з днем його опублікування.

За інформацією пресслужби Верховної Ради України 

Ілюстративне фото – АрміяInform.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *