До зимового часу готуватися треба заздалегідь: коли хмільничани переведуть стрілки годинника

До зимового часу готуватися треба заздалегідь: коли хмільничани переведуть стрілки годинника

Стрілки годинника на годину назад хмільничани переведуть у день виборів 25 жовтня.

О 4 годині ранку за київським часом скасовується дія літнього часу.

За твердженнями медиків, перехід на зимовий час організм людини зазвичай переносить краще, ніж на літній, та все ж для організму це все одно стрес.  Тому до переведення стрілок годинника потрібно готуватися заздалегідь.

Насамперед варто подбати про нормалізацію сну і за кілька днів до переведення стрілок годинника краще почати лягати на 15-20 хвилин пізніше, ніж зазвичай. Так організм поступово звикне до нового графіку.

Крім того, не можна перевтомлюватися: краще уникати надмірних фізичних навантажень, не затримуватися на роботі і, по можливості, дати організму відпочити.

Потрібно намагатися менше нервувати: слухати заспокійливу музику, пити трав’яні чаї і так далі.

У цей час особливо важливо дотримуватися правильного харчування: не вживати жирну їжу, відмовитися від алкоголю, намагатися пити більше води, вживати багаті на вітаміни продукти, рибу.

Наступних рекомендацій потрібно дотримуватись не лише в період переходу на зимовий чи літній час: не користуватися гаджетами прямо перед сном, гуляти на свіжому повітрі і провітрювати приміщення.

В Україні переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Зазначимо, що вперше перехід на зимовий та літній час був введений у Великобританії в 1908 році. В СРСР (і в Україні, відповідно) перехід на зимовий час регулярно здійснюється з 1981 року. Переведення годинників в країнах Євросоюзу є обов’язковим з 2001 року. На сьогодні понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час.

З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, тому що відчувають погіршення самопочуття у ці періоди. В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров’ю, найчастіше, шкодить.

Однак пропозицію Європейської комісії Європарламент та Рада ЄС не погодив. Поки це питання відкладено до березня/жовтня 2021 року. Якщо Європейський Союз вирішить відмовитися від переходу на літній час, найімовірніше, Україна приєднається до такого рішення.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *