До кінця року більшість українців житимуть за межею бідності

До кінця року більшість українців житимуть за межею бідності

Коефіцієнт бідності в Україні за 2022 рік зріс з 5,5% до 20,2% (у 3,7 раза), а доходи громадян різко впали. Про це повідомили в комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

За словами голови комітету Галини Третьякової, ця проблема є одним з основних викликів для України.

Серед інших вона назвала повоєнну адаптацію демобілізованих військовослужбовців до цивільного життя, а також потужні демографічні та міграційні процеси, що призвели до того, що зараз майже кожен третій українець є пенсіонером.

  • Ці три виклики ми сподіваємося вирішити разом з програмою Ради Європи… Як результат — у грудні 2022 року було презентовано концепцію Соціального кодексу України, яка могла б перезавантажити застаріле радянське законодавство та кодифікувати понад 120 законів, які стосуються соціального піклування та захисту в Україні, – розповіла Третьякова.

За оцінкою Світового банку, минулого року в Україні зафіксували десятикратне зростання бідності. Експерти вважають, що до кінця 2022 року 25% українців житимуть у бідності порівняно з трохи більш ніж 2% до повномасштабної війни, а до кінця 2023 року їх кількість може зрости до 55%.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *