Для учнів скасують проходження державної підсумкової атестації (ДПА)

Для учнів скасують проходження державної підсумкової атестації (ДПА)

В Міністерстві освіти і науки України у зв’язку із поширенням у низці ЗМІ недостовірної інформації щодо складання у 2023 році ДПА поінформували, що для учнів 4, 9 і 11 класів державна підсумкова атестація у 2023 році проводитись не буде.

Про це йдеться у відповідному наказі Міносвіти.

Відповідний лист «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році»  від 11 січня 2023 року було надіслано до Міністерства юстиції України для проведення державної реєстрації. Наказ набиратиме чинності з дня його офіційного опублікування.

Також зазначається, що саме МОН щороку встановлює перелік навчальних предметів, з яких проводиться атестація, а також форму її проведення. Тому відомство вирішувало питання щодо доцільності ДПА в 2023 році, враховуючи ситуацію в країні.

Нагадаємо, що Верховна Рада скасувала проведення у 2022 році державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного професійного вступного випробування. Натомість був національний мультипредметний тест.

Вимоги до абітурієнтів пом’якшують. Міністерство освіти України, наприклад, вирішило скасувати підвищені вимоги до мінімального значення кількості балів для зарахування до медичних вишів. Більше того, “поріг”, який необхідно подолати, щоби вступити до медвузу, знизили до 100 балів.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *