Для хворих на цукровий та нецукровий діабет Хмільницького району вже виділено кошти субвенції з державного бюджету

Для хворих на цукровий та нецукровий діабет Хмільницького району вже виділено кошти субвенції з державного бюджету

Проблема захворюваності на цукровий діабет була і залишається досить актуальною для жителів України, та Хмільниччини в тому числі. З таким діагнозом в Україні живе майже 1,3 мільйона жителів, З кожним роком кількість інсулінозалежних пацієнтів лише зростає, тому в Україні була запроваджена програма відшкодування аптекам відповідних коштів – реімбурсації  «Доступні ліки».

Для жителів Хмільницького району (Хмільник, Калинівка, Козятин) вже виділено кошти субвенції з державного бюджету для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет.

На І півріччя 2021 року кошти виділено для:

– КНП «Хмільницька центральна районна лікарня»  виділено  800 тис. грн..

– КП «Калинівська центральна районна лікарня  виділено  700 тис. грн..

-КП «Козятинська центральна районна лікарня  виділено  870 тис. грн..

Хмільницькою районною державною адміністрацією заключено відповідні договора щодо відшкодування вартості препарату інсуліну хворим на цукровий діабет з аптеками мережі «КОНЕКС-ФАРМ», «Подорожник» та «І.К.ВЕЛ», згідно поданих ними заяв.

 • Наразі є важливим збільшення кількості аптек, де, завдяки  налагодженому механізму відшкодування коштів з державного бюджету за інсулін, кожен пацієнт буде мати своєчасний доступ до життєво необхідних ліків протягом року, – сказав заступник голови районної державної адміністрації Юрій Сергійович Шевченко.

Як отримати інсулін пацієнтам?

Пацієнт, що потребує інсуліну, звертається, відповідно до місця проживання, до лікаря-ендокринолога для оформлення електронного рецепта. Рецепт роздруковується і надається пацієнту в паперовому вигляді. Виключно електронним рецепт буде орієнтовно з кінця 2021 року.

Зазначимо:

 • Громадяни Хмільницької міської територіальної громади, Уланівської сільської територіальної громади, Війтівецької сільської територіальної громади звертаються до КНП «Хмільницька центральна районна лікарня»;
 • до КП «Калинівська центральна районна лікарня» звертаються громадяни Калинівської міської територіальної громади, Іванівської сільської територіальної громади ;
 • до КП «Козятинська центральна районна лікарня» звертаються громадяни  Козятинської міської територіальної громади, Глуховецької селищної територіальної громади, Самгородської сільської територіальної громади, Махнівської сільської територіальнгої громади.

З рецептом пацієнт або його родич звертається до аптеки, яка працює в системі відшкодування інсулінів, і отримує на руки необхідний препарат безкоштовно:

у м.Хмільник: 

 • аптека №29 «Подорожник»вул.1-го Травня,2 / вул. Шевченка, 16
 • аптека №98 ТОВ «КОНЕКС-ФАРМ»,проспект Свободи,4
 • аптека №17 ТОВ «І.К.ВЕЛ» , вул.Столярчука, 15д

у м.Калинівка :

 • аптека №27 «Подорожник» , вул. Чкалова, 4а
 • аптечний пункт №5  ПП «КОНЕКС-ФАРМ», вул. Чкалова, 6

у м.Козятин:

 • аптека №33 «Подорожник» вул. Грушевського, 25
 • аптека №11 «Подорожник» вул. В.Земляка, 6
 • аптека № 82 ТОВ «КОНЕКС-ФАРМ», вул. Грушевського, 23а.

За інформацією сайту Хмільницької райдержадміністрації.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *