Дітям до 14 років не будуть продавати лікарські засоби

Дітям до 14 років не будуть продавати лікарські засоби

Верховна Рада ухвалила закон 5122 “Про внесення змін до статті 21 Закону України “Про лікарські засоби” щодо заборони продажу лікарських засобів дітям до 14 років. За його ухвалення сьогодні проголосували 341 народний депутат, – повідомив Укрінформ.

За цей законопроєкт депутати голосували минулого місяця ще у першому читанні.  Провізорів-порушників планують штрафувати до чотирьохсот двадцяти п’яти гривень, а за повторне порушення — на понад тисячу.  Усе для того, аби запобігти небезпечному вживанню пігулок дІтьми.

В пояснювальній записці до документу зазначається, що метою закону є встановлення заборони на продаж (реалізацію, відпуск) особам віком до 14 років, лікарських засобів аптечними закладами. У разі виникнення сумніву щодо віку покупця, відпуск лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.

Основним завданням закону є унеможливлення неконтрольованого споживання медичних препаратів (лікарських засобів) у цілях, відмінних від прямого призначення продукту.

Зазначається, що заборона на законодавчому рівні продажу лікарських засобів дітям дозволить врегулювати на державному рівні ситуацію з неконтрольованим зловживанням лікарськими засобами неповнолітніми особами та сприятиме зменшенню кількості випадків суїциду серед дітей та підлітків.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ілюстративне фото – ДоброNEWS.City.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *