Державна надзвичайна протиепізоотична комісія обговорила питання посилення профілактики захворювання тварин на сказ

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія обговорила питання посилення профілактики захворювання тварин на сказ

Відбулося засідання Державної  надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Юрія Шевченка. В ході роботи було обговорено питання  посилення заходів профілактики щодо захворювання тварин на сказ та прийняте відповідне рішення.

Вирішено:

  • Посилити контроль за імунізацією наявного поголів’я собак і котів в усіх населених пунктах району та за виконанням заходів щодо оздоровлення у виявлених неблагополучних пунктах по сказу тварин.
  • Провести заходи по зменшенню чисельності лисиць, щоб довести щільність її популяції в межах 0,5 – 1 гол. на 1000 га угідь, незалежно від термінів полювання. Біоматеріал від добутих лисів доставляти до Хмільницької міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби  для подальшого дослідження на сказ.
  • Клопотати перед органами місцевого самоврядування про виділення коштів для організації профілактичних заходів проти сказу. Розробити та впровадити систему матеріального стимулювання мисливців.
  • Активізувати роботу по зменшенню кількості бродячих, безпритульних собак і котів на адміністративних територіях, особливо в місцях скупчення їх (ринки, заклади громадського харчування, сміттєзвалища, балки, лісопосадки, тощо), дотримуючись вимог Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та «Про тваринний світ».
  • Посилити контроль за виконанням власниками домашніх тварин правил їх утримання.
  • Розглянути можливість створення в населених пунктах притулків для утримання безпритульних тварин.
  •   Проводити заходи з благоустрою населених пунктів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та інших місць харчування безпритульних тварин, посилити контроль за утилізацією відходів, що створюються в процесі життєдіяльності людини.
  • Вирішити питання щодо створення резервного запасу імунобіологічних препаратів для надання антирабічної допомоги населенню. Здійснювати контроль за  умовами їх зберігання в лікувально – профілактичних закладах, на які покладено надання антирабічної допомоги.
  •   Посилити роз’яснювальну роботу серед населення (бесіди, лекції, виступи в пресі, по радіо,  телебаченню та інтернет ресурсах) про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики й боротьби з ним
  •  Про проведену роботу інформувати Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *