Державна надзвичайна протиепізоотична комісія обговорила питання посилення профілактики захворювання тварин на сказ

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія обговорила питання посилення профілактики захворювання тварин на сказ

Поділитись у соц мережі

Відбулося засідання Державної  надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Юрія Шевченка. В ході роботи було обговорено питання  посилення заходів профілактики щодо захворювання тварин на сказ та прийняте відповідне рішення.

Вирішено:

  • Посилити контроль за імунізацією наявного поголів’я собак і котів в усіх населених пунктах району та за виконанням заходів щодо оздоровлення у виявлених неблагополучних пунктах по сказу тварин.
  • Провести заходи по зменшенню чисельності лисиць, щоб довести щільність її популяції в межах 0,5 – 1 гол. на 1000 га угідь, незалежно від термінів полювання. Біоматеріал від добутих лисів доставляти до Хмільницької міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби  для подальшого дослідження на сказ.
  • Клопотати перед органами місцевого самоврядування про виділення коштів для організації профілактичних заходів проти сказу. Розробити та впровадити систему матеріального стимулювання мисливців.
  • Активізувати роботу по зменшенню кількості бродячих, безпритульних собак і котів на адміністративних територіях, особливо в місцях скупчення їх (ринки, заклади громадського харчування, сміттєзвалища, балки, лісопосадки, тощо), дотримуючись вимог Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та «Про тваринний світ».
  • Посилити контроль за виконанням власниками домашніх тварин правил їх утримання.
  • Розглянути можливість створення в населених пунктах притулків для утримання безпритульних тварин.
  •   Проводити заходи з благоустрою населених пунктів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та інших місць харчування безпритульних тварин, посилити контроль за утилізацією відходів, що створюються в процесі життєдіяльності людини.
  • Вирішити питання щодо створення резервного запасу імунобіологічних препаратів для надання антирабічної допомоги населенню. Здійснювати контроль за  умовами їх зберігання в лікувально – профілактичних закладах, на які покладено надання антирабічної допомоги.
  •   Посилити роз’яснювальну роботу серед населення (бесіди, лекції, виступи в пресі, по радіо,  телебаченню та інтернет ресурсах) про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики й боротьби з ним
  •  Про проведену роботу інформувати Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької РДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *