“День тиші” настане вже завтра: за порушення передбачена адміністративна відповідальність

“День тиші” настане вже завтра: за порушення передбачена адміністративна відповідальність

Сьогодні, 23 жовтня, останній день агітації за кандидатів у депутати місцевих рад, сільських, селищних та міських рад. 24 жовтня настає «День тиші». За порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до до ст. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» за 24 години до дня волевиявлення настає “День тиші” – період, коли заборонена будь-яка агітація. Варто зазначити, що агітація заборонена і в день волевиявлення.
У “День тиші” заборонено:
– агітувати за когось, тобто спонукати до голосування за певну політсилу або кандидата;
– агітувати проти когось, тобто спонукати не голосувати за певну політсилу або кандидата;
– оприлюднювати чи поширювати в інший спосіб результати дослідження громадської думки щодо виборів.
У цей день і в день голосування забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо) від імені кандидатів, місцевих організацій партій – суб’єктів виборчого процесу, а також політичних партій, місцеві організації яких є суб’єктами виборчого процесу.
Також забороняється проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів і телепередач чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії – суб’єкта виборчого процесу, кандидата, політичної партії, місцеві організації якої є суб’єктами виборчого процесу, а також оголошення місцевою організацією партії, кандидатом, політичною партією, місцеві організації якої є суб’єктами виборчого процесу, про підтримку проведення таких публічних заходів.
«День тиші» не поширюється на розповсюдження інформації щодо роз’яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.
За порушення зазначених норм Закону передбачена відповідальність згідно ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення – накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Звертаємо вашу увагу, що з 00.00 години 23 жовтня забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, в тому числі щодо партій – суб’єктів виборчого процесу та кандидатів у депутати.

Текст – Відділ комунікації поліції
Вінницької області.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *