Дефіциту зернових та овочів в Україні не буде

Дефіциту зернових та овочів в Україні не буде

Такі прогнози озвучив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі марафону «Єдині  новини».

Він розповів, що цієї весни фермери планують збільшити посіви ярих культур, а також цибулі, моркви і гречки. Тому дефіциту зернових культур на внутрішньому ринку України не буде. Це сприятиме доступності вітчизняного продукту для українського споживача.

За словами Тараса Висоцького, фермери з Одещини, а також із Центру і Заходу України відновлюють  вирощування овочів, в першу чергу, борщового набору – цибулі і моркви.

Зокрема, планується посіяти більше не експортно орієнтованих культур: гречку, овес і просо.

  • Аграрії вже в 2022 році суттєво збільшили обсяги посіву гречки. Тому сьогодні її ціна на 50% менша, ніж торік.  Практично така сама площа посіву очікується цього року. Тобто гречки буде вироблено більше, ніж треба для внутрішнього споживання. Зменшиться потреба імпорту, і не буде підстав для зростання ціни. Навіть можливе здешевлення, але це стане зрозуміло по факту фіксації посівних площ у червні,зазначив перший заступник Міністра.

Навіть у складних воєнних умовах обсяг виробництва зернових культур перевищить потреби українців мінімум в два з половиною рази. Буде достатньо пшениці для виробництва хлібобулочних виробів, а кукурудзи і ячменю – для кормів.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *