Дефіцит українського зерна буде мати глобальні наслідки

Дефіцит українського зерна буде мати глобальні наслідки

Під час брифінгу, як повідомили в УНН, міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський заявив, що якщо українські порти не розблокують найближчим часом, тоді уже в кінці липня цього року в світі наростатимуть панічні настрої через нестачу українського зерна, – інформує NEWS Хмільника.

За його словами, для кожної країни нестача українського зерна виявиться критичною. Поки що це не так відчувається, але все може змінитися через 2-3 місяці за умови, якщо українські порти не будуть розблоковані, та не знайдуться інші логістичні шляхи.

Міністр Микола Сольський розповів, що це вже відображається на цінах на харчові продукти у будь-якій країні світу. Є загальний баланс попиту і пропозиції, але, на думку міністра, нестачу українського зерна у світі відчують навіть ті країни, які про це  ще ніколи не замислювалися. Коли в європейських країнах яйця та м’ясо на полицях здорожчають на 25-30 відсотків, а це можливо вже найближчим часом.

Раніше в ООН повідомили, що блокада чорноморських портів України і проблеми з інфраструктурою перешкоджають експорту майже 25 мільйонів тонн зерна.

Довідково:

Аграрний економіст з Університету Іллінойсу Скотт Ірвін ще у березні зробив прогноз, що вторгнення Росії може створити на ринку зерна найбільшу кризу поставок у сучасній історії.

Так, війна в Україні — це загроза світовій продовольчій безпеці і світ може втратити 50 млн. тонн українських зернових, які в середньому щорічно експортували. Україна займала 3-5 місце у світі з експорту зернових і перше — з соняшникової олії. На Україну та рф припадає близько 30% світової торгівлі пшеницею. За даними JPMorgan, росія є найбільшим експортером пшениці, а Україна входить у четвірку найбільших експортерів. За даними Bank of America, із 207 млн т міжнародної торгівлі пшеницею 17% припадає на росію, а 12% – на Україну.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *