Де у Хмільнику та Хмільницькому районі святкуватимуть Водохреще?

Де у Хмільнику та Хмільницькому районі святкуватимуть Водохреще?
Spread the love

Завтра у неділю, 19 січня,  святкові та урочисті заходи з нагоди свята Водохреща у Хмільнику вже традиційно відбудуться у центрі міста коло церкви святих Петра та Павла. Як повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук” один з організаторів свята – Сергій П’ятківський, свято триватиме з 11 до 14-ї години. У програмі свята – освячення води, купання, юшка, бутерброди, смаколики та гарний настрій!  Тож хмільницькі активісти та волонтери запрошують усіх бажаючих мешканців громади та гостей міста-курорсту!

Богослужіння, святкові заходи відбудуться в Уланівській, Жданівській громадах та у решті населених пунктів району. Аби свято пройшло безпечно, на усіх водоймах, де проходитиме освячення води та купання, обов’язково чергуватимуть рятувальники Хмільницької ДПРЧ-9. Також рятувальники нагадують про основні правила безпеки під час зимового купання:

– якщо Ви вирішили зануритися у воду порадьтеся спочатку із лікарем;

– утримайтеся від купання, якщо у Вас хворе серце;

– заходьте у воду в спеціально обладнаних для цього місцях;

– не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.

Щоб не потрапити під лід:

– будьте уважні біля стоку води, кущів, очерету – є небезпека провалитися;

– обережно спускайтеся з берега;

– ні в якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги, краще – палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли;

– не виходьте на лід уночі;

– не ходіть на водоймища поодинці і не залишайте дітей без догляду.

Якщо вразі необережності Ви потратили у воду, не панікуйте, зберіться, кличте на допомогу.

Щоб захистити себе від переохолодження:

– у жодному разі не намагайтеся зігрітися алкогольними напоями (вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло та замерзає) чи кавою;

– не можна відігрівати обморожені частини тіла.

Особливу увагу слід звернути на те, як правильно зігрітися після тривалого перебуванні на холоді. У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання. Зігрівати потерпілого потрібно поступово. Можна зробити легкий масаж кінцівок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *