Де у Хмільнику та Хмільницькому районі святкуватимуть Водохреще?

Де у Хмільнику та Хмільницькому районі святкуватимуть Водохреще?

Завтра у неділю, 19 січня,  святкові та урочисті заходи з нагоди свята Водохреща у Хмільнику вже традиційно відбудуться у центрі міста коло церкви святих Петра та Павла. Як повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук” один з організаторів свята – Сергій П’ятківський, свято триватиме з 11 до 14-ї години. У програмі свята – освячення води, купання, юшка, бутерброди, смаколики та гарний настрій!  Тож хмільницькі активісти та волонтери запрошують усіх бажаючих мешканців громади та гостей міста-курорсту!

Богослужіння, святкові заходи відбудуться в Уланівській, Жданівській громадах та у решті населених пунктів району. Аби свято пройшло безпечно, на усіх водоймах, де проходитиме освячення води та купання, обов’язково чергуватимуть рятувальники Хмільницької ДПРЧ-9. Також рятувальники нагадують про основні правила безпеки під час зимового купання:

– якщо Ви вирішили зануритися у воду порадьтеся спочатку із лікарем;

– утримайтеся від купання, якщо у Вас хворе серце;

– заходьте у воду в спеціально обладнаних для цього місцях;

– не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.

Щоб не потрапити під лід:

– будьте уважні біля стоку води, кущів, очерету – є небезпека провалитися;

– обережно спускайтеся з берега;

– ні в якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги, краще – палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли;

– не виходьте на лід уночі;

– не ходіть на водоймища поодинці і не залишайте дітей без догляду.

Якщо вразі необережності Ви потратили у воду, не панікуйте, зберіться, кличте на допомогу.

Щоб захистити себе від переохолодження:

– у жодному разі не намагайтеся зігрітися алкогольними напоями (вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло та замерзає) чи кавою;

– не можна відігрівати обморожені частини тіла.

Особливу увагу слід звернути на те, як правильно зігрітися після тривалого перебуванні на холоді. У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання. Зігрівати потерпілого потрібно поступово. Можна зробити легкий масаж кінцівок.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *