«Давай його повернемо назад в лікарню» або як уникнути дитячих ревнощів з появою другою дитини

«Давай його повернемо назад в лікарню» або як уникнути дитячих ревнощів з появою другою дитини

Майже в кожні родині, де є двоє та більше дітей є історії про дитячі ревнощі первістка до молодших братика чи сестрички. Хтось просив повернути крикливу дитину назад в лікарню, хтось закривався у собі, а інші ображено кричали, що до них тепер нікому немає діла. Що це? Егоцентризм чистої води чи неправильна поведінка батьків? А може все-таки щось інше? Та головне: як уникнути дитячих ревнощів, якщо ти з чоловіком знаєте, що скоро у вашій сім’ї з’явиться немовля?

З підлітком, за словами бувалих, простіше: коли буде морально те готові усе чесно розкажіть і дитина зрозуміє. Звичайно, це за умови, якщо ви з чоловіком і до того мали довірливі та відкриті стосунки – все буде добре. З малечою якраз треба знати деякі нюанси. Якщо первістку півтора-два роки, обмежтесь тим, що у мами в животику живе дитина, а батьки дуже щасливі. Додайте, що пройде зовсім небагато часу і у малечі буде друг для спільних ігор.

Буде чудово, коли старша або старші діти допомагатимуть у виборі імені для новонародженого, речей, іграшок. Розкажіть, що брати чи сестра – це опора і підтримка на все життя. Не відмахуйтеся від проблем своєї дитини, навіть якщо вони здаються дріб’язковими . Недарма кажуть, що з появою другої дитини, треба більше уваги приділити саме першій, таким чином дитина не відчуватиме себе покинутою і нікому не потрібною.

Обов’язково і неодноразово говоріть своєму первістку, що дуже любите і любитимете завжди – це найнеобхідніші слова для кожної дитини. Не сваріть разом із своїм чоловіком дитину, якщо вона не висловила шалену радість, коли дізналась про у неї буде братик чи сестра. Усім потрібно час, щоб звикнути.

Універсального рецепту, звичайно немає, проте батьки мають інтуїтивно відчути, як краще поговорити зі своєю кровинкою. Головне – зробіть це раніше, ніж хтось з вашого оточення, інакше втратите довіру своєї дитини.

Любові та терпіння усім. Матусі та татусі, діліться своїми історіями, які запам’ятались вам в очікуванні другої дитини. Чекаю з нетерпінням.

 

Ваша Наталя Міщук

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *