Цьогоріч очікується черговий спахал кору: до жителів Хмільницької громади звернулися із закликом щодо імунізації

Цьогоріч очікується черговий спахал кору: до жителів Хмільницької громади звернулися із закликом щодо імунізації

Фахівці Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» звернулися до жителів Хмільницької громади із закликом щодо імунізації. Оскільки цього року прогнозується черговий спалах кору, хмільничанам радять провакцинувати дітей або наздогнати планове щеплення в разі його пропуску. 

  • 12 червня на Вінниччині стартувала кампанія з проведення додаткових заходів з імунізації проти кору («наздоганяюча» catch-up кампанії з вакцинації КПК дитячого населення), – йдеться у повідомленні.

Вінниччина отримала 24 тисячі доз вакцини КПК, яка захистить не тільки від кору, а й від епідемічного паротиту та краснухи. Всі вакцини в Україні зареєстровані, безпечні, схвалені до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міністерством охорони здоров’я України.

Головна причина спалахів кору — низьке охоплення профілактичними щепленнями проти кору дітей у попередні роки. Для колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби.

Кір – небезпечна хвороба, яка є загрозою для невакцинованих дітей та дорослих. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Захворювання починається з високої температури, загальної інтоксикації та нездужання, з явищами запального характеру – біль у горлі, кон’юнктивіт, рясною висипкою. Навіть неускладнений кір перебігає досить важко. В період уявного одужання часто приєднується вторинна інфекція, що викликає загрозливі ускладнення: гнійні отити, пневмонії, менінго-паненцефаліти.

За останні роки серед дитячого населення району накопичився досить суттєвий прошарок дітей, які за різних причин не отримали своєчасну вакцинацію згідно  Календаря профілактичних щеплень, в тому числі проти кору. Тож фахівці  Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»  закликали жителів Хмільниччини звернутися до сімейного лікаря і
перевірити вакцинальний статус своєї дитини. Якщо, за будь-яких причин, дитина пропустила чергову дозу вакцинації, обов’язково потрібно це надолужити.

  • Не довіряйте фейковій інформації з невідомих джерел про небезпечність вакцин і недоцільність проведення щеплень!  Не відкладайте здоров’я своїх дітей на завтра, провакцинуйте їх вже сьогодні!,йдеться в повідомленні.

Діти мають отримати два щеплення вакциною КПК: в 1 рік та в 6 років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше. Дітям старше 6 років, які не мають жодного щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *