“Цьогоріч кількість шахрайських злочинів зросла в 4 рази” – поліція Хмільника

“Цьогоріч кількість шахрайських злочинів зросла в 4 рази” – поліція Хмільника

Поліцейські Хмільника закликали хмільничан бути обережними, вони застерігають громадян від шахрайських схем.

  • За п’ять місяців цього року Хмільницьким районним відділом поліції розпочато 75 проваджень про шахрайські дії. В порівнянні з минулим роком кількість таких злочинів зросла в чотири рази, – йдеться в повідомленні поліції.

За словами начальника Хмільницького районного відділу поліції Валерія Романюка, на злочинні схеми типу “Продам дешевше”, “Збираю на армію”, “Ваша картка заблокована” тощо потрапляють не лише люди похилого віку.

Аби громадяни вберегли власні кошти, у поліції вкотре нагадали про найпопулярніші види шахрайств:

  • Телефонні шахрайства (псевдобанкіри телефонують громадянам і під різними приводами виманюють особисті та персональні дані, а також дані банківських карток начебто для їх захисту. Після отримання необхідної інформації злочинці перераховують кошти на контрольовані ними рахунки).
  • Інтернет-шахрайства (під час купівлі-продажу товарів псевдопродавець пропонує занижену вартість товару чи вигідні акції, але просить вас здійснити повну або часткову передоплату за товар, а коли гроші перераховані — зникає).
  • Псевдофахівці (аферисти представляються соціальними працівниками, які пропонують обміняти старі купюри грошей на нові, мотивуючи тим, що старі банкноти будуть не дійсними. Таким чином люди віддають шахраям свої заощадження, а натомість отримують звичайні папірці або сувенірні банкноти. Або ж зловмисники представляються працівниками комунальних служб і, під приводом надання допомоги або перевірки лічильників, проникають до помешкання громадян. Поки господар на щось відволікається, аферисти нишпорять в оселі та забирають цінні речі).
  • Ваш родич у біді (шахраї телефонують людям і повідомляють, що родич скоїв злочин або потрапив до лікарні. І для уникнення «покарання», чи «проведення термінової операції» потрібно заплатити гроші. Дані кошти злочинці просять перерахувати на картковий рахунок, чи підвезти в певне місце, або віддати їх третій особі, яка за ними приїде. Після отримання грошей зловмисники зникають).
  • Віддалена заміна сім-карти (злочинці дистанційно перевипускають телефонну сім-карту та оформляють онлайн-кредити на ім’я власника у сервісі швидких позик).

Майор поліції Валерій Романюк наголошує, що перераховані вище шахрайські схеми є найпоширенішими, але не виключними. Чи не щодня з’являються нові види шахрайств. Для того, щоб не втрапити у пастки шахраїв, варто бути уважними та обачними.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *