Цього тижня зросла кількість захворілих на грип, ГРВІ та COVID-19

Цього тижня зросла кількість захворілих на грип, ГРВІ та COVID-19

Протягом січня цього року фіксується підвищення захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19. У порівнянні з минулим тижнем кількість хворих зросла на 29,4 %. Про це ми поговорили із завідувачем  ВСП  Хмільницький РВ ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ»  Володимиром Бойком.       

За словами Володимира Миколайовича,  на відміну від симптомів застуди, симптоми грипу виникають раптово та проявляються у більш гострій формі. Як правило, це різке підвищення температури тіла (понад 38 °С), головний біль, біль у м’язах/ горлі, кашель, нежить.

   Найважче грип протікає у людей, які належать до груп ризику: дітей, вагітних та породіль, старших людей 65+ років, людей з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними захворюваннями, ожирінням, а також медичних працівників.

 •  Для усіх цих категорій людей грип (те ж саме стосується і COVID-19) становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто — і вижити.
 • Якщо у вас з’явились будь-які симптоми грипу/ГРВІ/COVID-19, повідомте телефоном про це сімейного лікаря, задля отримання рекомендацій щодо подальшої тактики поведінки, – звернувся до хмільничан Володимир Бойко. 

Що робити, щоб запобігти інфікуванню:

 • Часто, ретельно, а головне правильно мийте руки із милом.
 • Користуйтесь дезінфектантами та антисептиками у побуті.       
 • Дотримуйтесь дистанції під час особистого контакту понад 1,5 м.
 • Дотримуйтесь кашльового етикету.
 • Намагайтесь уникати будь-яких скупчень людей.

  Також Володимир Миколайович наголосив, що вітамін С не є чудовим засобом для профілактики грипу, а часник і цибуля не захищають від грипу. Більше того,  у надмірних кількостях часник та цибуля здатні призвести до проблем із ШКТ, а запах – до кашлю та спазму бронхів.

 

Найголовніше, що потрібно знати громадянам – грип НЕ лікується антибіотиками!

 • Якщо ви все ж захворіли, залишайтесь вдома та не розповсюджуйте поширення інфекції. Найкращий спосіб суттєво зменшити ризик захворіти на грип та знизити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації, і на жаль, смерті – це вакцинація.

                              

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *