Цього року в Уланові вперше відбудеться кулінарний фестиваль

Цього року в Уланові вперше відбудеться кулінарний фестиваль

Цього року вперше в Уланові відбудеться кулінарний фестиваль “Картопля по-уланівськи”. Вже навіть відома дата проведення цього смачнючого свята.

17 червня відбулись збори громадського оргкомітету кулінарного фестивалю “Картопля по-уланівськи”. В них взяли участь тимчасово виконуючий обов`язки Уланівського сільського голови Олександр Гоцуляк, старости всіх шести старостинських округів Уланівської громади, керівники і співробітники культурних установ.

Про такий кулінарний фестиваль дуже давно мріяла уланівська еліта, жителі громади, а також і хмільничани, які піклувалися про те, щоб славнозвісній картоплі по-уланівськи надали статусу нематеріальної культурної спадщини. Відтак картоплю по-уланівськи уже внесено до Обласного переліку нематеріальної культурної спадщини, а документи нещодавно передано в Міністерство культури для занесення до Національного переліку НКС.

Дата проведення фестивалю – 21 серпня. На зборах громадського комітету також погодили план заходів, обговорили всі деталі стосовно проведення гастрономічного фесту.

Після того, як стало відомо про фестиваль, уланівчани активно почали коментувати цю подію в соцмережах, і пропонували навіть перенести дату на пізніше.  Про проведення фестивалю з етнографічним та кулінарним забарвленням розповів спеціально для NEWS Хмільника тимчасово виконуючий обов’язки Уланівського сільського голови Олександр Гоцуляк:

  • “Картопля по-уланівськи” є унікальною родзинкою нашої громади, а рецепт картоплі відомий далеко за межами України. Фестиваль є чудовою нагодою розповісти про славетну Глафіру Дорош і рецепт її страви всім небайдужим, запровадити у нашій громаді особливе свято, завдяки чому зростатиме туристична привабливість Уланівської громади.
  • Проводити фестиваль плануємо на постійній основі, він не повинен бути одноразовим. А з часом, зважаючи на активний розвиток громади, хочу зробити цей фестиваль загальнодержавним. Дату проведення змінювати не будемо, принаймні на 95 відсотків впевнений, що 21 серпня залишиться остаточною датою.

Крім того, Олександр Гоцуляк повідомив, що поки що фестиваль проходитиме в Уланові, а з роками  гастрономічний фест можуть проводити і в інших населених пунктах. Все буде залежати від результативності, адже з часом в Уланові може й не вистачити місця.

Нагадаємо, на сайті нашого видання уже повідомлялося про відому уланівську кухарку Глафіру Дорош та її унікальний рецепт картопельки. Цього року цій жінці могло б виповнитися 100 років.

Вона пропрацювала кухарем у рідному селі Уланові 55 років, а її славнозвісну “картоплю по-уланівськи” смакують далеко за межами України: До 100-річчя з дня народження Глафіри Дорош

Алла Корнієнко.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *